Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 00:14
 
Kâhta Toprak ile Kabuğunu Kırdı
GÜNDEM Haberi
 Kâhta Toprak ile Kabuğunu Kırdı

KAHTA SES HABER/ANALİZ-Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte ilçe olan Kâhta, 2004-2009,2014-2019 yılları arasında Kâhta Belediye Başkanlığı yürüten Abdurrahman Toprak ile kabuğunu kırdı.


Göreve geldiği 2014 yılından bu yana çalışmalarını aralıksız devam ettiren Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, belediye yatırımlarının yanı sıra kamu ve özel yatırımların önünü açıcı destekleriyle ilçenin kaderini değiştirdi. Uzun yıllar belediye hizmetlerinden nasibini alamayan Kâhta sosyal belediyecilikle tanıştı. 


Abdurrahman Toprak, iki dönem belediye başkanlığı yaptığı 2004-2009 yılları arasında yönetim döneminde Kahta Kilit Parke Taşı, yağmur suyu kontrolü ve drenaj sistemi, orta refüj, çevre düzenleme çalışmaları ile tanıştı 


Kâhta,5 yıl aradan sonra 2014’te yeniden belediye Başkanı seçilen Abdurrahman Toprak, ilçenin 50 yıllık kronikleşmiş içme suyu projesi başta olmak Ebu Sadık Seyir Tepesi, Şire Pazarı, Engelliler Çarşısı, Kadın Gelişim Merkezi, Sahil Yolu Projesi, Mezbahana projeleri ve gerçekleştirdiği alt yapı üst yapı çalışmaları kabuğunu kırdı.


2004-2009,2014-2019 yılları arasında Kâhta Belediye Başkanlığı yürüten, girdiği her iki seçimde de güçlü rakiplerine büyük fark atan ve görev yaptığı süre zarfında kimsenin hayal bile edemediği kalıcı hizmetleri bir bir hayata geçiren Başkan Toprak’ın 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde Kâhta Belediye Başkanlığına tekrar aday gösterilmesine kesin gözü ile bakılıyordu.


Başkan Toprak partisi tarafından yeni dönemde tekrardan aday gösterilmedi ve adaylık ilçe başkanlığı döneminde Başkan Toprak ile yıldızları barışmayan Engin Akel’e verildi.


Kahta siyasetinde önemli bir güce sahip olan ve 5 yıllık belediye başkanlığı görev süresi zarfında Kahta’da birçok ilke ve birçok önemli projelere imza atan Abdurrhman Toprak’ın tasfiye edilerek adaylığın 4 yıl süren ilçe başkanlığı döneminde Abdurrahman Toprak ile yıldızları bir türlü barışmayan Engin Akel’e verilmesi Abdurrahman Toprak ile AK Parti arasında ciddi bir iç huzursuzluğa neden oldu.


Adaylık kararının açıklamasının ardından karara sosyal medya hesabında; “Kaderin üstünde bir kader vardır. İlçem için, halkım için sahada, meydanlarda olacağım” şeklinde yaptığı tepkisini dile getiren Başkan Toprak, uzun süre sessizliğini koruyordu.


Bu akşam sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Rabim şahidim bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada o doğrultuda bir karar verilecektir İnşallah. Sizlerden arz-ı ricam istişareler sonucunda yakın zamanda vereceğimiz kararımızı bekleyelim ”diyerek sessizliğini bozdu.


Kâhta siyasetinde önemli bir güce sahip olan iki dönem başarı ile Kâhta Belediye Başkanlığı görevini yürüten, hayata geçirdiği projeler ve yaptığı hizmetler karşılığında bugüne kadar 10’un üzerinde başarı ödülü alan mevcut Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın 31 Mart seçimlerine ilişkin  kararı  merakla bekleniyor.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: , Kâhta, Toprak, ile, Kabuğunu, Kırdı,
Haber Yazılımı