Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:21
 
Kâhta’da “Yaz Spor Okulu” açıldı
SPOR Haberi
Kâhta’da “Yaz Spor Okulu” açıldı

HABER MERKEZİ-Kâhta Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, yaz döneminde farklı branşlarda, 5 –18 yaş arasındaki çocuk ve gençlere eğitim verilmek üzere “Yaz Spor Okulu” açıldı.


Yaz okulu bünyesinde; badminton, futbol, atletizm, basketbol, karate, jimnastik, judo, taekwondo ve voleybol branşlarında kurslar düzenlenmektedir. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kâhta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa ÇİÇEK, “Sporu toplum içinde bir alışkanlık haline getirebilmek için öncelikle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik ediyoruz. Sporu sevdirerek sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklar yerine vatanını ve milletini seven hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş saygılı sporcular yetiştirmek amacındayız. Bilindiği gibi yaz spor okullarının çocuklarımıza artısı sayılamayacak kadar çoktur. Spor aktiviteleri çocukların birbirleriyle kaynaşmasını, arkadaşlık, dostluk duygularını geliştiriyor. Her şeyden önemlisi burada takım çalışmasını öğreniyor. Tabi ki sporun insanın hem fiziksel, hem ruhsal anlamda çok büyük etkileri var. Biz de bunu çocuklarımıza küçük yaşlarda verelim istiyoruz. Spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturarak uluslararası alanda başarılar elde eden sporcular yetiştirmeye katkıda bulunuyoruz. İlçe Spor Merkezleri’ne 5-18 yaş grubundaki kız- erkek çocuk ve gençler kayıt yaptırabiliyor.  Şimdiden kurslara katılacak tüm çocuk ve gençlerimize başarılar diliyorum" diye konuştu. 


Tamamen ücretsiz olan kurslara kayıt için; başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi verilmesi yeterli olacağı, başvuruların Kâhta Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne yapılması gerektiği öğrenildi.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kâhta’da, “Yaz, Spor, Okulu”, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı