Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 18:24
 
Kâhta’da 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Etkinliği
BÖLGE Haberi
Kâhta’da 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Etkinliği

KAHTA SES HABER-İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı başlatılan kampanya kapsamında Kâhta’da "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla etkinlik düzenlendi.


İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlattığı etkinlik, tüm Türkiye'de olduğu gibi Kâhta’da da uygulandı.


Kâhta Kaymakamlığı binasından başlayarak Kubilay İlk Öğretim Okulu’na kadar yapılan kortejde yaya önceliğine dikkat çekildi, Müftülük kavşağında gerçekleştirilen trafik uygulamasında hem sürücüler, hem de yayalar Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Trafik Şube amiri tarafından yeni yasal düzenleme hakkında uygulamalar gerçekleştirilerek bilgilendirildi. 


Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya,‘Bu önemli projeyle artık yaya güvenliği daha kontrollü bir hale gelecek. İlçemizde vatandaşlarımız ayağını sokağa attığı anda öncelik onların olacağını, hayatının her şeyden önemli olduğunu devlet olarak bilmelerini istiyoruz. Eş zamanlı olarak yaptığımız bu programın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, insan hayatının ve yaya güvenliğinin azami derecede korunduğu bir dönemin başlangıcı olmasını diliyorum’ dedi.  

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kâhta’da, 'Öncelik, Hayatın,, Öncelik, Yayanın', Etkinliği,
Haber Yazılımı