Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 19:01
 
Kâhta’da ilk belediye meclis toplantısı yapıldı
GÜNDEM Haberi
Kâhta’da ilk belediye meclis toplantısı yapıldı

KAHTA SES HABER- 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından oluşan Kâhta Belediye Meclisi ilk toplantısını, Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Kâhta Belediye Meclisi Olağan Toplantısı, Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Yerel seçimlerin ardından ilk kez toplanan Kâhta Belediye Meclisi, Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantılarının ilkini tüm Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 


Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,31 seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek başladığı  açılış ve selamlama konuşmasında,” Seçimlerimizin Adıyaman ilimize, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Yerel seçimlerin ardından halkımızın takdiri ile göreve geldiğimiz yeni meclis üyelerimizle ilk meclis toplantımızı gerçekleştiriyoruz-Meclisimizin halkımızın da emin olacağı şekilde çalışacağına emin olmak istiyorum. AK Partili meclis üyelerimizin ziyaretinde de ifade ettiğim gibi meclisin dışarıda halka açık bir şekilde yapılması gerektiğini ifade etmiştim bu görüşümü burada bir kez daha ifade etmek istiyorum. Meclis çalışmamız her şeyden önce çok şeffaf olacak. İlçemize en güzel hizmetlerin bu meclisçe şekilleneceğine inanıyorum. Meclis üyesi siz değerli arkadaşlarıma da şimdiden teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Hepimiz bu ilçenin insanlarıyız. Çalışmalarımız şeffaf olacak ve halkımız çalışmalardan bilgilendirilecek. Belediye Başkanlığı yaptığım 2009 yılını ben milat olarak kabul ediyorun.2009-2014 yılları arasında tüm çalışmalarımızda şeffaf olduk. İnşallah yeni dönemde aynı şekilde çalışacağız. Tüm çalışmalarımız resmi sayfamızdan yayınlanacak. Belediyemizin gelir giderleri önümüzdeki meclis toplantısına getirilecektir. Rabbim çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda bizleri halkımıza karşı utandırmasın. Rabbim hayırlı hizmetler nasip etesin” dedi.

 

Gündem Maddelerine geçilmeden önce Belediye Meclis Kâtipleri seçilene kadar geçici divan oluşturulup, meclis birinci ve ikinci başkanvekili, kâtip üyeler, encümen üyeleri ve komisyon üyeleri seçimi yapıldı. Alınan tüm kararların oy birliğiyle sağlandığı toplantıda Turanlı, meclisin Kâhta ilçesine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kâhta’da, ilk, belediye, meclis, toplantısı, yapıldı,
Haber Yazılımı