Haber Detayı
04 Haziran 2019 - Salı 01:18 Bu haber 856 kez okundu
 
Kâhta’da Bayram Alışverişi Yoğunluğu
GÜNDEM Haberi
Kâhta’da Bayram Alışverişi Yoğunluğu

KAHTA SES HABER-Kâhta’da Ramazan Bayramı’na bir gün kala vatandaşlar alışveriş için çarşı ve pazarlarda yoğunluk oluşturdu.

 

Kahta'da Ramazan Bayramı nedeniyle alışveriş yapan vatandaşlar esnafın yüzünü güldürdü. Hükümet tarafından emekliliere verilen bin TL'lik bayram ikramiyesinin alışverişte canlılığı artırdığı belirtildi.

 

Ramazan Bayramı hazırlığı yapan vatandaşlar, çarşıyı canlandırdı. İşyerlerinde satış oranları yüzde 100 oranında artarken, İlçenin en önemil alışveriş merkezlerinden Mustafa Kemal Caddesi ve İsmet Paşa Caddeleri'nde aşırı yoğunluk yaşandı.

 

Bayramı tatili dolayısıyla dışarıdan gelen misafirlerin araçları,çevre ilçe,belde ve köylerden gelen vatandaşların araçları ile birlikte araç sayısının bir anda 5-6 kat arttığı ilçede, bayram alışveriş yoğunluğunun oluştuğu İlçenin en işlek caddeleri Mustafa Kemal, İsmet Paşa Caddeleri'nde zaman zaman trafiğin aksamasına neden oldu.

 

Bayram arifesinde bayram hazırlıklarını tamamlayabilmenin heyecanını yaşayan vatandaşların zincir market ve sebze meyve satış noktalarının kasaları önünde oluşturduğu uzun kuyruklar gözden kaçmadı.

Haber:Ziya Bozkurt

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kâhta’da, Bayram, Alışverişi, Yoğunluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı