Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 19:00
 
İyilik-Der’den Ramazan Kumanyası
YAŞAM Haberi
İyilik-Der’den Ramazan Kumanyası

KAHTA SES HABER-İyilikder Her Ramazan Olduğu Gibi Bu Ramazanda da İhtiyaç Sahibi aileleri sevindirmeye devam ediyor.

 

İyilik-Der Kahta temsilciliği, Ramazan ayının ilk günlerinde daha önceden tespit etiği ihtiyaç sahibi Ramazan kumanyası dağıtım çalışmalarına devam ediyor.

 

Hayırsever vatandaşların destekleri ile hazırlanan yardım kumanyaları oluştrulan gönüllü dağtım ekipleri tarafından Bayraktar, Cami, Cumhuriyet, Fatih, Gazi, Girne, Karşıyaka, Hürriyet, Menderes Yeni mahalle ve Turgut Özal mahallelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara  ulaştırıldı.


İyilik-Der Kahta temsilciliğinden yapılan açıklamada; Ramazan ayının ilk günlerinde daha önceden tespit ettiğimiz kardeşlerimizin Ramazan kumanyalarını ulaştırıyoruz. Bayraktar, Cami, Cumhuriyet, Fatih, Gazi, Girne, Karşıyaka, Hürriyet, Menderes Yeni mahalle ve Turgut Özal mahallelerinde oluşturduğumuz dağıtım ekiplerimizle Ramazan kumanyası dağıtım çalışmamızı yapıyoruz. Bu konuda acele etmemizin sebebi, hem dinimizin: ‘’ Hayırlı işlerinizde acele edin! ’’ düsturu; hem de kumanyalardan hak sahibi kardeşlerimizin Ramazan ayında istifade etmeleri gerekliliğiydi.


Ayrıca bize bağışlanan adakları da uygun koşullarda kestirerek pay ettik ve ihtiyaç kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bu çalışmaları Ramazanın ilk haftası tamamladık hamdolsun. Bağışçılarımızdan ve emek veren İyilikder gönüllülerinden Allah razı olsun…


Bundan sonraki süreçte de hayırseverler tarafından bağışlanan kumanyaları ve adak kurbanı etlerini Suriyeli muhacir kardeşlerimize ve yetim ailelerine ulaştıracağız inşallah! 


Bu mübarek ayda gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bir başka faaliyet de 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde hazırladığımız iftariyelerimizi alarak ailece yetim kardeşlerimizin evinde onlarla birlikte iftar yapmak olacaktır.


Ramazan ayında pılanladığımız bir başka çalışma da yetim kardeşlerimizi bayram öncesi giydirmektir. (Pantolon+gömlek+ayakkabı+iç çamaşır)setinden oluşan giyim paketini ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırırsak bu ramazandaki hayır ve ihsan sofrasından istifade etmiş olacağız inşallah.


İyilikder son dört yıldır gerek Ramazan ayında ve Kurban bayramında ve gerekse diğer muhtelif vakitlerde maddi ve manevi desteklerle ihtiyaç sahibi, dul-yetim, muhacir ve yolda kalmış kardeşlerinin yanında oldu. İnşallah bundan sonra da bu hayırlı çalışmaları artarak sürdürecektir. Bu konuda bizimle yürümek isteyen, hayır çalışmalarında paydaş olmak isteyen tüm kardeşlerimize kapımız ve yüreğimiz her daim açıktır.”

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: İyilik-Der’den, Ramazan, Kumanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı