Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 19:31
 
İşadamını Soyan Hırsızlık Çetesi Yakalandı
ASAYİŞ Haberi
İşadamını Soyan Hırsızlık Çetesi Yakalandı

(HABER MERKEZİ)-Adıyaman’da işadamına ait otomobilde, içerisinde 25 bin lira para, çek ve kredi kartları bulunduğu çantayı alıp kayıplara karışan 4 kişilik hırsızlık çetesi çanta ile birlikte Osmaniye’de yakalandı.


Adıyaman'da meydana gelen hırsızlık olayının faillerinin kente geleceği ihbarını alan Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, E-90 otoyolundaki bir dinlenme tesisi önünde başlattığı uygulamada zanlıların içerisinde bulunduğu iddia edilen otomobili durdu.


Otomobilde yapılan aramada, içerisinde 25 bin lira para bulunan işadamına ait çanta ele geçirilirken, otobilde bulunan H.D, E.Ö. ve B.P. kişilerle birlikte K.U. adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakalanan şüphelinin cezaevi firarisi ve kapkaç suçundan 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan D.A.T. yakalanarak gözaltına alındı. 

 

Emniyetteki sorguların ardından 4 zanlı ile çalınan para ve çanta, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Şüphelilerin çok sayıda suç  kayıtları olduğu öğrenildi.

 

Zanlılar olaydan izini kaybettirmişti


Adıyaman’da Atatürk Bulvarı üzerinde bunan bir Bankadan 25 bin lira çeken işadamı S.Y isimli işadamı, otomobiline bindi, biraz ilerledikten sonra otomobilinin arka lastiğinin patlak olduğunu fark etmiş, otomobilinin lastiğini değiştirdiği esnada tanımadığı bir kişi yardım etmeye çalışmış, 3 kişi oldukları tahmin edilen diğer soyguncular ise otomobilin kapalı olan ön kapısını açarak içerisinde 25 bin TL nakit para, bir miktar çek, kredi kartları olan işadamı S.Y ait çantayı alıp hızla uzaklaşmışlardı

 

Kaynak: (K.S.H) - Editör:
Etiketler: İşadamını, Soyan, Hırsızlık, Çetesi, Yakalandı,
Haber Yazılımı