İl Sağlık Müdürü Öz, sağlık yatırımlarını yerinde inceledi
Haber
13 Ağustos 2020 - Perşembe 16:18
 
İl Sağlık Müdürü Öz, sağlık yatırımlarını yerinde inceledi
Sağlık Haberi
İl Sağlık Müdürü Öz, sağlık yatırımlarını yerinde inceledi

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz ve beraberindeki heyet, Besni, Kâhta, Gerger ve Gölbaşı ilçelerinde yapımı devam eden sağlık tesislerini ziyaret edip yerinde incelemelerde bulundu.

 

İnecelemelerinin ardından yatırımlara ilişkin değerlendirmede bulunan  İl Sağlık Müdürü Öz, "Nitelikli sağlık hizmeti ön koşullarından biri yetişmiş insan gücüdür. Bunu tamamlayan diğer unsur ise kaliteli sağlık alt yapısıdır. Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm çabamız bu iki unsuru bir araya getirerek halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaktır. Göreve geldiğimiz günden itibaren, ilimizin ihtiyaç duyduğu alt yapı yatırımlarına ağırlık verdik. İlimize bağlı tüm ilçe, belde ve köylerde planlanan sağlık yatırımlarımıza pandemi sürecinde de hız kesmeden devam ettik. Bu projelerin çoğunluğu bitme aşamasında olup sağlık hizmeti sunumuna en kısa zamanda başlayacaktadır." dedi.

 

Vatandaşlara verilen sağlık hizmetinin son durumunu yerinde görmek ve sağlık personelinin dilek ve temennilerini kendilerinden dinlemek için ziyaretlerini sürdürdüğünü ifade eden Öz, bu kapsamda Besni, Kâhta, Gerger ve Gölbaşı ilçelerindeki Aile Sağlığı Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını inceleyerek idarecilerden bilgiler aldıklarını dile getirdi.

 

Öz, Coronavirus salgını nedeniyle koruma tedbirleri çerçevesinde ilde ve ilçelerde hizmet veren tüm sağlık kuruluşlarında her türlü tedbirin en üst düzeyde alınıp uygulamaya konulduğunu belirterek "Vatandaşlarımızdan ricamız; temizliğe dikkat edin, kalabalığa çıkmayın, maske takın, ellerinizi sık sık sabunlu suyla yıkayın, kolonya veya dezenfekte ile silin, mesafenizi koruyun, zira salgın bitmiş değil. Hastalık belirtisi olan kişilerin aile bireylerinden ve toplumdan uzak durmalarını, gerektiğinde bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelerini istiyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: İl, Sağlık, Müdürü, Öz,, sağlık, yatırımlarını, yerinde, inceledi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı