Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 19:35
 
İl Genel Meclisi Yeni dönemin İlk Toplantısını Yaptı Yeni Başkanını Seçti
GÜNDEM Haberi
İl Genel Meclisi Yeni dönemin İlk Toplantısını Yaptı Yeni Başkanını Seçti

KAHTA SES HABER-AK Parti’den 4.kez İl Genel Meclis Üyesi seçilen Mehmet Can Erdoğan, yeni dönemde de İl Genel Meclis Başkanlığına seçildi.

 

31 Mart Yerel Seçimlerin ardından mazbatasını alan il genel meclis üyeleri ilk toplantısını yaparak başkanı seçti.

 

Meclis üyeleri arasından en yaşlı üye sıfatıyla İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Saman başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumda, İki yıl boyunca görev yapacak İl Genel Meclisi başkanı ve katip üyelerin seçimi gerçekleştirildi.

 

AK Parti grubunun adayı olarak tek liste ve gizli oy yöntemiyle yapılan seçim sonucunda Mehmet Can Erdoğan 30 üyenin tamamının oyunu alarak yeni dönemde İl Genel Meclis Başkanı seçilirken, Şeyh Mehmet Kılıç 1. Başkan vekili, Aydın Aslan 2. Başkanvekili, Muhammet Fatih Olgun ve Mehmet Karaca kâtip üye olarak seçildi.

 

Yapılan seçimin ardından açıklamada bulunan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, seçimlerin ülkeye, Adıyaman’a ve millete hayırlar getirmesini dileyerek ,”Bizler il genel meclis üyeleri olarak yeni dönemde de hizmetleri ilimizin en ücra köşesine kadar ulaştırmanın gayretinde olacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde bu hizmetleri yapacağız” diye konuştu. 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: İl, Genel, Meclisi, Yeni, dönemin, İlk, Toplantısını, Yaptı, Yeni, Başkanını, Seçti, ,
Haber Yazılımı