Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 11:51
 
İçme Suyu Hat Arızası Kısa Sürede Giderildi
BÖLGE Haberi
İçme Suyu Hat Arızası Kısa Sürede Giderildi

KAHTA SES HABER-Kâhta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Hayadaran İçme suyu isale hattında meydana gelen arıza kısa sürede giderildi.

 

Kâhta 7 kilometre mesafede eyer alan Erikdere( Terpal) köyünde gece saatlerinde meydana gelen heyelan Kâhta’ya gelen isale hattına zarar verdi.

 

Kâhta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yeterli iş makinesi ve teknik personel ile arızaya müdahalede bulunarak 9 saat süren çalışmalar sonucunda içme suyu tesisi havuzlarında yer alan su bitmeden arıza giderilerek ilçeye tekrardan su verildi.

 

Kâhta Belediyesinden yapılan açıklamada isale hattında meydana gelen arızanın giderildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Erikdere Köyü mevkiinde gece saatlerinde meydana gelen heyelan sonucu yaşanan sorun 9 saatlik bir çalışma ile giderilmiştir. Ekiplerimiz tarafından bölgedeki arıza onarılmış ve hatta su verilmiştir. Bu saat itibarı ile ilçemizde içme suyu ile ilgili her hangi bir sorun bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: İçme, Suyu, Hat, Arızası, Kısa, Sürede, Giderildi,
Haber Yazılımı