Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 18:31 Bu haber 564 kez okundu
 
Halkın Vekili Tutdere;Sormaya,Sorgulamaya Devam Ediyor
SİYASET Haberi
Halkın Vekili Tutdere;Sormaya,Sorgulamaya Devam Ediyor

KAHTA SES HABER-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Av.Abdurrahman Tutdere Adıyaman sorunlarını ve beklentilerini TBMM’ye taşımaya devam ediyor.


Bugüne kadar Adıyaman’ın birçok alanda çözüm bekleyen sorunlarını TBMM gündemine taşıyan Tutdere,bu hafta Kuşakkaya Göleti ve Sulama Praojesi ile Adıyaman Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yaşanan çocuk kardiyoloji uzamanı sorununu TBMM meclis gündemine getirdi.

 

Tarım ve Orman Bakanı ve DSİ Genel Müdürlüğünün cevaplamasını istediği soru önergesinde; Adıyaman Merkez Közebaşı,Göztepe ve Şerefli Köyleri dahilinde yapılması planlanan Kuşakkaya Göleti ve Sulama Praojesinin yapım işi sözleşmesi 2017 yılında yapılmasına rağmen Tarım ve Orman Bakanlığı ve DSİ tarafından bu göletin inşaatına bugüne dek başlanmamıştır.Buradan Tarım ve Orman Bakanlığı ile DSİ Genel Müdürlüğüne çağrıda bulunuyorum bu göletin yapımına ne zaman başlayacaksınız? Adıyaman toprakları ne zaman suyla buluşturacaksınız? şeklinde soran Tutdere, Adıyaman Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde çocuk kardiyoloji Uzmanı bulunmamasına ilşkin ise;


”Adıyaman Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde çocuk kardiyoloji uzamanı yok.Doktor olmadığından dolayı yeni doğan çocuklar ve diğer çocuklar ve aileleri mğdur olmaktadır.Sağlık Bakanlığından biran önce Adıyaman Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine doktor atanmasını bekliyoruz”dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Halkın, Vekili, Tutdere;Sormaya,Sorgulamaya, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı