Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 00:58
 
Görme Engelli Seyhan, Başarıya Doymuyor
EĞİTİM Haberi
Görme Engelli Seyhan, Başarıya Doymuyor

KAHTA SES HABER-Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği "Sahne Sırası Sende" ses yarışmasında da il birincisi olan Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Seyhan Bayat,Türkiye ses yarışmasında Adıyaman'ı temsil edecek.

 

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi görme engelli judo'cu Sehan Bayat, başarıları ile azmin engel tanımadığını bir kez daha kanıtladı.

 

Türkiye Görme Engelliler Federasyonun düzenlediği "Ümit Gençler" kategorisinin judo alanında Türkiye şampiyonu olan Kahta Borsa İstanbul Anadolu Lisesi öğrencisi Seyhan Bayat, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği "Sahne Sırası Sende" ses yarışmasında da il birincisi oldu.
Sosyal aktivite ve derslerinde de başarılı Seyhan Bayat, Türkiye ses yarışmasında Adıyaman'ı temsil edecek.

 

Spor ve Müzik alanlarının yanında 2018-2019 1. Yarıyılı not ortalamasında da okulunda 3. olan Seyhan Bayat, başarmak için görmenin, duymanın, kalkmanın veya yürümenin gerekmediğine dikkat çekerek, hiçbir zaman önünde engel görmediğini söyledi.

 

Önüne çıkan her türlü duvarı ailesinin desteği ve düzenli çalışmasıyla aştığını belirten Seyhan Bayat, “Başarmak için görmek, duymak, kalkmak, yürümek, gerekmiyor. Ben hiçbir zaman önüme engel koymadım. Onun için önümdeki duvarı yıkmak gereği de duymadım. Bu duvarı örmeme İzin vermeyen annem babam ve kardeşlerim. Her zaman benim yanımda olup bana destek oldular. Ben nereye başvurmak istesem ailem bana hep destek oldu. Hatta babam kendisi yarışacakmış gibi benim adıma başvuruyu yapardı. Türkiye şampiyonluğunda da benim ailem yanımda oldu. Anne ve babamın yanında yarıştım. Öğretmenlerim ve bana spor ile müzik derslerinde büyük emek veren hocalarımın karşısında ödül almak benim için gurur verici. Hepsine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Görme, Engelli, Seyhan,, Başarıya, Doymuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı