Haber Detayı
23 Ocak 2019 - Çarşamba 09:32
 
Gölbaşı’nda "Kadın ve Çocuk Sağlığı”Konferansı Verildi
YAŞAM Haberi
Gölbaşı’nda

KAHTA SES HABER/Gölbaşı ilçesinde bayanlara yönelik "Kadın ve Çocuk Sağlığı" konulu konferans düzenlendi.

 

Gölbaşı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği iş birliğinde düzenlenen konferansa;Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru Mehmet Salıcı ve Ankara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Begüm Murt, konuşmacı olarak katıldı.

 

Doktor Mehmet Salıcı, Adıyaman’da ve doğu bölgelerinde yaşanan Kadın Doğum uzmanı eksikliğinden ötürü bu mesleği seçtiğini anlatarak sözlerine başladı. Konferansta başta meme ve rahim ağzı kanseri olmak üzere, kadınların sıklıkla karşılaştıkları sağlık sorunlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.


Soru ve cevap kısmında katılımcıların sorularını alan Mehmet Salıcı, tüm sorulara ayrıntılı cevap vererek beklentileri karşıladı.


Menopozda oluşabilecek problemler, tedavi yöntemleri ve bu dönemde kadın ve aile sağlığının yükseltilmesiyle ilgili de bilgiler veren Doktor Mehmet Salıcı kadınlarımızın toplum için çok önemli ve vazgeçilmez olduklarını dile getirdi. Ardından söz alan Doktor Begüm Murt ise, çocuklarda demir eksikliğinden bahsetti ve katılımcıların sorularını da yanıtladı.


Katılımcılar konferanstan memnun kalarak ayrıldı ve bu tür faaliyetlerin devam etmesini istediklerini belirttiler.Program sonunda Doktor Mehmet Salıcı ve Doktor Begüm Murt’a plaket takdim edildi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Gölbaşı’nda, "Kadın, ve, Çocuk, Sağlığı”Konferansı, Verildi,
Haber Yazılımı