Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 19:22
 
Genç TEMA Gönüllüleri teşekkür belgesiyle ödüllendirildi
EĞİTİM Haberi
Genç TEMA Gönüllüleri teşekkür belgesiyle ödüllendirildi

KAHTA SES HABER-Kâhta’da doğayı koruma ve doğal kaynakların korunmasıyla ilgili öğrencilerin bilinçlendirilmesine yönelik 15 okulda çeşitli seminer veren Kahta Meslek Yüksekokulu gönüllü öğrencilerinden oluşan Genç TEMA gönüllüleri İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen tarafında teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.


TEMA Vakfı Adıyaman Temsilcisi ve Adıyaman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Çelik ve Genç TEMA gönülleri ile makamında bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen’e Genç TEMA Gönüllüleri yaklaşık 15 okulda verdikleri seminer çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Yaşanabilir ve Sürdürülebilir doğanın ve çevrenin temelinde geleceğin teminatı olan çocuklarımızın bu konularda bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi gerektiğini belirten TEMA Vakfı Adıyaman İl Temsilcisi Dr. Ahmet Çelik, " 'Ağaç yaşken eğilir'  atasözünden yola çıkarak geçmiş nesillerin bıraktığı Bu büyük mirasa sahip çıkmak ve onu korumak önceliklerimiz olmalıdır. Sağlıklı bir yaşam demek Kaliteli düzeyde hava su ve toprak demektir. Mutlu yarınlar için genç nesillerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi için bizde ilçemizde genç arkadaşlarımla anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde yaklaşık 3000 öğrencimize ulaşmaya çalıştık. Onların ilgisi ve heyecanı bize güç ve umut verdi. Bu ekibimizle gereken her türlü faaliyetlerde bulunmaya hazırız" diye konuştu.


İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, doğayı korumak, temiz ve mutlu bir geleceğe yönelik TEMA çalışmalarının önemli olduğu belirterek bu bilincinin oluşmasında Genç TEMA üyelerine de büyük sorumlulukların düştüğünü kaydetti.


Yarının büyükleri olan çocukların bu bilinçle yetişmesi konusunda Genç TEMA üyelerinin çalışmalarının takdire şayan olduğunu söyleyen Müdür Tunçmen, öğrencilere tek tek teşekkür ederek Genç TEMA çalışmalarını desteklediklerini belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından Adıyaman TEMA Temsilcisi Dr. Ahmet Çelik, Genç TEMA'nın bilinçlendirme çalışmalarına desteklerinden ötürü İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen'e Teşekkür Mektubunu takdim etti.


Program, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen'in duyarlılıklarından ötürü Genç TEMA üyelerine teşekkür belgelerini takdim etmesi ile sona erdi.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Genç, TEMA, Gönüllüleri, teşekkür, belgesiyle, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı