Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 11:09
 
GAP Yeşil İnovasyon final projeleri sergilendi
EĞİTİM Haberi
GAP Yeşil İnovasyon final projeleri sergilendi

HABER MERKEZİ-Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezi işbirliğinde GAP Yeşil İnovasyon Projesi’nin final sergisinin açılışı gerçekleştrildi.

 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yürütülen "Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi" kapsamında,‪ ‬Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezi işbirliğinde GAP Yeşil İnovasyon Projesi’nin final sergisinin açılışı; GAP İdaresi Başkanı, Şanlıurfa Vali Yardımcısı, GAP İdaresi Başkan Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü, GAP Bölge Müdürü, projeye katılmış olan lise ve ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan yarışmacıların katılımıyla Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak'tan lise ve ortaokul öğrencilerince geliştirilen bin 232 proje arasından finale kalan 60 proje, Şanlıurfa'daki bir alışveriş merkezinde sergilendi.

 

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışa GAP İdaresi Başkanı, Şanlıurfa Vali Yardımcısı, GAP İdaresi Başkan Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü, GAP Bölge Müdürü, projeye katılmış olan lise ve ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan yarışmacılar katıldı.

 

Yarışma kapsamında, projeler alanında uzman kişilerce incelenecek ve yapılacak oylama sonucunda dereceye girenlerin sahiplerine ödül verilecek. Ayrıca, projeler yurt içi ve dışı bilimsel yarışmalara katılmaya hak kazanacak.

 

 

 

 

Güneş enerjisiyle çalışan araçlar, akıllı çiftlikler, sulama sistemi prototipleri gibi projelerin yer aldığı sergi, 10 Mayıs Cuma günü dereceye giren proje sahiplerine ödüllerin verilmesiyle son bulacak.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: GAP, Yeşil, İnovasyon, final, projeleri, sergilendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı