Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 01:39
 
Fotoğraf Polemiği Büyüyor
SİYASET Haberi
Fotoğraf Polemiği Büyüyor

(KAHTA SES HABER)-AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yasin Erdem, eski Milletvekili Mehmet Metiner'in konuşmalarında SP seçim karargâhında ve araçlara SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun resminin asılmadığı açıklamaları ile başlayan “Fotoğrafı Polemiği” büyüyor.

 

SP’nin kendi seçim karargâhına asmadığı Temel Karamollaoğlu fotoğrafı polemiği büyüyor. Erdem ve Metiner’den sonra AK Parti Belediye Başkan Adayı Engin Akel’de foftoğraf polemiği kervanına katıldı.

 

AK Parti Kâhta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, seçim karargâhında kalabalık bit kitleye seslendiği konuşmasında isim vermeden SP Belediye Başkan Adayı İbrahim Yusuf Turanlı’ya yüklendi.

 

Belediye Meclis Üyesi Yasin Erdem, eski milletvekili Mehmet Metiner’den sonra Akel’de seçim karargâhındaki konuşmasında isim vermeden SP Adayı Yusuf Turanlı'ya göndermede bulunarak,”Liderine inanıyorsan, liderine güveniyorsan liderinin resmini koyarsın kendi resminin yanına. Niye kendi liderinin resmini koymuyorsun oraya?" Şeklinde surdu.

 

 

Konuşmasında devamında SP Adayı Turanlı’nın vatandaşlara oy karşılığında iş sözü de verdiğini iddia eden AK Parti Başkan Adayı Akel  “Nereye alıyorsun sen? Bir yandan diyorsun ki belediyede çalışan kimseye karışmayacağız devam edecek öbür taraftan da kimseye gidiyorsun ya kimseye söyleme ama sizin aileden iki kişinin bana ismini ver alayım diyorsun. Bu millet bunu yer mi?”dedi.

 

Konuşmasının büyük bir bölümünü Turanlı’yı eleştirmeye ayıran Akel,”Sen düne kadar burada iktidar partimizden belediye başkanıydın. Gelir gelmez bu millet ne yaptığını çok iyi biliyor. Sen bu milleti aptal mı sanıyorsun? Biz yaptıklarını unutmadık ”dedi.

 

Akel,konuşmasını şu şekilde sürdüredü;

 

”Bizler bu aziz millete ağalık yapmaya, beylik yapmaya, emir vermeye değil biz bu necip millete hizmetkâr olmaya geliyoruz. Siz isteyeceksiniz ve biz yapacağız. Belediyemizi hep birlikte idare edeceğiz. Başkaları gibi odalarda oturup akraba üç beş kişi akraba kararlar alıp bundan sonra böyle olacak asla demeyeceğiz. Hep birlikte özlemini duyduğumuz Kâhta’mızı hep birlikte yeniden inşa edeceğiz.Biz kavgaya değil hizmet yapmaya geliyoruz. Biz başkaları gibi çamur atmıyoruz. Biz dürüst siyaset yapıyoruz. Biz etik siyaset yapıyoruz biz ahlaklı siyaset yapıyoruz. Biz başkaları gibi gidip ev ev kapı kapı gezip yarın öbür gün mahcup olacağımız sözler vermiyoruz. Başkaları gibi gidip her evden iki kişi yetmez, üç kişi, oda yetmez beş kişi işe alacağız böyle bol keseden atıyorlar. Nereye alıyorsun sen? Bir yandan diyorsun ki belediyede çalışan kimseye karışmayacağız devam edecek öbür taraftan da kimseye gidiyorsun ya kimseye söyleme ama sizin aileden iki kişinin bana ismini ver alayım diyorsun. Bu millet bunu yer mi? 

 


“Biz yaptıklarını unutmadık”


Sen düne kadar burada iktidar partimizden belediye başkanıydın. Gelir gelmez bu millet ne yaptığını çok iyi biliyor. Sen bu milleti aptal mı sanıyorsun? Biz yaptıklarını unutmadık. Ama biz okumuş, eğitimli, liyakat sahibi, donanımlı, birikim sahibi projeleri olan bir kadro ile geliyoruz. Belediyemizi büyütmeye geliyoruz. Yeni iş alanları yaratmaya geliyoruz. Yeni istihdam olanakları açmaya geliyoruz. Ekmeğinizi büyütmeye geliyoruz. Aşınızı büyütmeye geliyoruz. Evet, belediyemizde çalışan hiçbir kardeşimizin ekmeği ile oynamayacağız. Ama Kâhta’mızda 5 yıl içerisinde inşallah hayata geçireceğimiz projelerle 5 bin kişiye ilave iş imkânı sağlayacağız. Çünkü biz iktidarız. Çünkü bizim arakamızda güçlü bir AK Parti iktidarı var. Arkamızda milletvekillerimiz var. Bizim arakamızda teşkilatımız var. Bizim arakamızda bakanlarımız var. Bizim arakamızda Recep Tayyip Erdoğan var. Peki, sizin arakanız kim var? Kim var sizin arakanızda?


“Niye kendi liderinin resmini koymuyorsun oraya?”


Bakın şuraya bir şey asmışlar. Liderine inanıyorsan, liderine güveniyorsan liderinin resmini koyarsın kendi resminin yanına. Bak burada kim var? Burada Kâhta’ya hizmetkâr olacak aday kardeşinizin resmi var diğer tarafta Recep Tayyip Erdoğan var. Peki, sen oraya kimi koymuşsun? Niye kendi liderinin resmini koymuyorsun oraya? Bugün Erbakan Hocamız olsaydı vallahi sizi sopa ile kovalardı. Ne işiniz var sizin? CHP ile bir olmuşsunuz. Bütün uluslararası güçler ile bir olmuşsunuz. Ne için? Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek için. Hadi oradan, hadi oradan. Erbakan Hocamızın kemiklerini sızlattınız yazıklar olsun ”şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Fotoğraf, Polemiği, Büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı