Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 02:55
 
Fırıncılara Hijyen Eğitimi Veriliyor
BÖLGE Haberi
Fırıncılara Hijyen Eğitimi Veriliyor

KAHTA SES HABER-Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğü tarafından fırın çalışanlarına yönelik hijyen eğitimi verildi.


Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile yapmış olduğu protokol doğrultusunda Kahta İlçesinde Faaliyet Yürüten Fırın çalışanlarına yönelik '' Hijyen'' konulu eğitim verildi.


Kâhta Ziraat Odası Çok Amaçlı Eğitim Salonunda gerçekleştirilen eğitim programına  Kahta Tarım ve Orman İlçe Müdürü Fahri Can,Tarım ve Sağlık Müdürlüğü görevlileri ile  ilçede faaliyet gösteren fırıncılar katıldı.


Eğitime Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü personelleri, Adıyaman Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Personeli,  personelleri ve Kahta ilçesinde çalışın tüm fırın personelleri eğitime katılım sağladı.


Fırıncılara verilen eğitim sonunda katılımcılar sınava tabi tutuldu. Başarı gösteren katılımcılara hijyen belgesi verilecektir.
Kahta Tarım ve Orman Müdürü Fahri Can, "eğitimde ekmek mevzuatı, işletme hijyeni, kişisel hijyen ve gıda kaynaklı hastalıklar konusunda eğitim verileceğini, eğitim sonunda fırın çalışanlarının sınava tabi tutularak sınavda başarılı olanlara hijyen eğitim belgesi verileceğini söyledi.


Fırınlardan ekmek numuneleri alınarak bakanlık laboratuarlarında analizlerin yapıldığını da vurgulayan Can, kayıtsız fırınlara ceza kesildiğini söyledi.


Daha sonra konu uzmanları tarafından gıda kaynaklı hastalıklar ve ekmek mevzuatı konularıyla ilgili sunumlar yapıldı.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Fırıncılara, Hijyen, Eğitimi, Veriliyor,
Haber Yazılımı