Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 13:35
 
Erdoğan:Hedefimiz altyapısız köy bırakmamak
BÖLGE Haberi
Erdoğan:Hedefimiz altyapısız köy bırakmamak

KAHTA SES HABER-Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, 2019 yılı çalışma sezonunun açılışı dolayısyla Kahta Ses Habere yapmış olduğu açıklamada,hedeflerinin 2 yıl içerisinde altyapısız köy bırakmamak olduğunu söyledi.


Adıyaman İl Özel İdaresi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan inşaat ve iş sezonunun başlamasıyla birlikte İl Özel İdaresi ekipleri alan çalışmalarına başladığını söyledi.


Son yılların en yağışlı kış mevsiminin yaşandığı Adıyaman’da İl Özel İdaresi köy bağlantı yollarının bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra köy içi yolların daha sağlıklı ve kullanılabilir bir şekilde olması, köylerde modern yaşam alanları oluşturulması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


Ağır geçen kış mevsiminin ardından bahar mevsimine merhaba diyen İl Özel İdaresi, ağır geçen kış mesaisinin ardından, yaz mevsiminde yapılacak çalışmalarına başladı.


Kış sezonunu çok iyi değerlendirdiklerini ifade eden İl genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan,Kahta Ses Habere yapmış olduğu açıklamada, hedeflerinin 2 yıl içerisinde altyapısız köy bırakmamak olduğunu söyledi.

 

Hizmetin en ücrâ köylere ulaştırılması için var güçzleri ile çalıştıklarını söyleyen Başkan Erdoğan,açıklmasında;


"Ekiplerimiz kışı sorunsuz olarak atlatmamızı sağlarken, proje hizmetleri, işlere ait alt yapı hazırlıkları ve programlar aksaklığa yol açmayacak şekilde kış sezonunda tamamlandı.


Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da ekiplerimiz tarafından Adıyaman merkez ve ilçelerimizin köylerinde planlaması yapılan tüm çalışmaları büyük bir titizlikle planlanmakta ve köylülerimizin hizmetine sunulması için azami gayret gösterilmektedir. 


Hükümetimizin ilimiz için sağladığı ödenekleri en verimli şekilde kullanma ve vatandaşlarımızın daha rahat yaşayabilmelerini sağlayabilmek amacı ile en ücrâ köylerimize kadar hizmet götürmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Adıyaman İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi olarak hedefimiz 2020 yılı sonunda Adıyaman merkez ve tüm ilçelerimizdeki köylerimizin altyapı, içme suyu, kanalizasyon, yol ve sosyal tesis gibi yapılarını çözüme kavuşturmak.Yapmış olduğumuz çalışmalara Sayın Valimizin destekleri, çalışma azmimizi arttırmaktadır ” dedi.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Erdoğan:Hedefimiz, altyapısız, köy, bırakmamak,
Yorumlar
Haber Yazılımı