Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 19:31 Bu haber 1025 kez okundu
 
Eğriçay Millet Bahçesi için ilk adım atıldı
GÜNDEM Haberi
Eğriçay Millet Bahçesi için ilk adım atıldı

KAHTA SES HABER-Adıyaman Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç’ın projeleri arasında yer alan Adıyaman  Millet Bahçesi projesinde önemli adımlarından biri daha atıldı.

 

Adıyaman Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç’ın yoğun çalışmaları sonuç verdi. Eğriçay Millet Bahçesi oluyor...

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliği ile Eğriçay’ın Millet Bahçesi'ne dönüştürülmesi için önemli adımlarından biri daha atıldı.

 

Adıyaman’ın çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirmek için yoğun bir çalışma içerisine giren Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ve ekibi, seçim sürecinde vadettiği Millet Bahçesi’nin ilk adımı için görüştüğü Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Tasarım Daire Başkanı Ayşegül Dinç Yalçın ve Kentsel Tasarım Şube Müdürü M. Nazım Özen’le bir araya geldi.

 

Başkanlık makamında gerçekleştirilen görüşmede, projenin belediye ayağını yürütecek olan Belediye Başkan Yardımcısı Mithat Töken ve ilgili personelle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Tasarım Daire Başkanı Ayşegül Dinç Yalçın ve Kentsel Tasarım Şube Müdürü M. Nazım Özen hazır bulundu. 

 

DSİ 20. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan Eğriçay Peyzaj ve Rekreasyon Avan Projesinin görüşldüğü toplantı hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Kılınç, Adıyamanlıların millet Bahçesini sabırsızlıkla beklediğini bildiklerini ve bu özlemi en kısa sürede gidereceklerini dile getirdi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un destekleriyle hız kazanan proje hakkında teknik bilgileri de kamuoyuyla paylaşan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, ‘Adıyaman’a nefes aldıracak proje’ olarak kabul edilen Eğriçay Projesi için dere ıslahı çalışmalarının DSİ tarafından devam ettiğini dile getirerek şunları söyledi: “Seçim öncesinde gündeme getirdiğimiz en önemli projelerimizden bir tanesi olan Eğriçay Millet Bahçesi için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Bu anlamda biz projeyi hazırladık ve DSİ de bu süreçte 7 adet tersip bendini yapıp, 2 bin 300 metrelik dere ıslahı ve bir trapez kanalını bu sene yapmak için çalışmalara başladı. Dereye akan atık suların ıslah edilmesiyle Eğriçay Millet Bahçesi için çalışmalara başlanılacak. Bunun için ilgili kurumlarla da temaslarımız sürüyor. Eğriçay Millet Bahçesi projemizde; cami, amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültürevi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları bulunuyor. Bu önemli projemizin şimdiden memleketimize hayırlı olmasını diliyor, bize bu süreçte destek veren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum başta olmak üzere tüm bakanlık yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz"dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Eğriçay, Millet, Bahçesi, için, ilk, adım, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı