Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 12:26
 
'Dünya Adıyamanlılar' Gününü Muhteşem Bir Etkinlikle Kutlandı
Kültür - Sanat Haberi
'Dünya Adıyamanlılar' Gününü Muhteşem Bir Etkinlikle Kutlandı

EKO GAP/Merkezi İstanbul Ataşehir’de bulunan Anadolu Yakası Adıyamanlılar Derneği tarafından düzenlenen Dünya Adıyamanlılar muhteşem bir gece ile kutlandı.


Takvim yaprağının 02.02 tarihini gösterdiği gün henüz dünya literatürüne girmemiş olmasına rağmen son iki senedir Ayad tarafından “Dünya Adıyamanlılar Günü“ olarak kutlanıyor.


Söylem olarak ilk defa gazeteci ve televizyoncu Yusuf Özpolat tarafından gündeme taşınan “Dünya Adıyamanlılar Günü “ geçen sene ilk defa yine Ayad tarafından kutlanmış vebu sene başka derneklerin kutlamasına da öncülük etmiş oldu.
Yakın bir zamanda Ataşehir Dernek merkezine taşınan ve kongre ile yönetim değişikliğine giden Ayad ‘’ın düzenlediği geceye yoğun ilgi vardı.


Gelen misafirlerin salona sığmadığı geceye bir çok siyasi parti temsilcisi,  Stk başkan ve üyeleri, bürokratlar, basın ve medya temsilcileri ile beraber Adıyamanlı ve Adıyaman dostları katıldı.


Aile ortamı havasındagerçekleştirilengeceye misafirlerin aileleri ile katılmaları ve bayanların yoğun ilgi göstermesi de dikkat çekti.


Geceye katılımları ile renk katan sanatçılarAzdin Erdoğan, Merzan, Ali Baran, Nevzat Hakkı Mente, Mustafa Korkmaz ve Gülistan & Haşim Tokdemir’in söylediği türküler ile misafirleri adeta coşturdular. 


Rahmetli Ahmet Kaya'nın abisi Mustafa Kaya’nın da katılım sağladığı gecede, Kaya ilgi odağı oldu.


Tadıyaman ve Adıyaman çiğköftenin sponsoru olduğu çiğköfte ikramının yapıldığı gecede final Mustafa Korkmaz'in söylediği parçalar ile çekilen halaylar oldu.


Adıyaman tanıtımına büyük katkı sunan gece birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesi ile son buldu.

 

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: 'Dünya, Adıyamanlılar', Gününü, Muhteşem, Bir, Etkinlikle, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı