Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 23:28
 
Düğünler yaka kamerasıyla takip edilecek
Bölge Haberi
Düğünler yaka kamerasıyla takip edilecek

​Son günlerde düğün, nişan ve taziyeler dolayısıyla Coronavirüs vakalarının dalgalanma yaşadığı Adıyaman’da sivil polis ekipleri, kural ihlallerini bundan sonra yaka kamerası ile tespit edecek.

 

Son haftalarda Güneydoğu bölgesinde artan Coronavirus vakaları Adıyaman’a da sıçradı. Vakaların artma nedenleri arasında düğün, nişan ve taziye gibi kalabalık ortamlar önemli bir yer tutuyor.

 

Kuralların gerek düğün salonu işletmecileri gerekse düğün sahipleri tarafından uygulanmadığını belirleyen yetkililer yeni bir uygulama başlattı.

 

Düğünlerde gizli denetleme yapılacak

 

Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, yapılan uyarılara rağmen düğün, nişan ve taziye gibi kalabalık ortamlarda maske, sosyal mesafe ve hijyen gibi Coronavirus tedbirlerini ihlal edenlere İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca idari yaptırım uygulanacak. Bu ihlaller, düğünlerin herhangi bir saatinde davetli gibi gelen sivil polislerin üzerinde bulunan yaka kamerasıyla kayıt altına alınacak.

 

Özellikle maske takma kuralına uyulmaması, gelin ve damat haricinde oyun oynanması, halay çekilmesi, sosyal mesafe kuralına aykırı şekilde bir araya gelinmesi ve takı merasimi düzenlenmesi durumunda sorumluluklarına göre düğün sahibi veya düğün salonu işletmecisi hakkında idari yaptırım işlemleri başlatılacak.

 

Tedbirler hakkında yeterince bilgilendirme ve tebligat yapıldığı ve artık tüm ilgililerce uygulanması gereken tedbirlerin bilindiği vurgulanırken düğün, nişan ve taziye alanında sivil polislerce yaka kamerasıyla denetim yapılacağını ve tespit edilen ihlaller hakkında "ikaz edilmeksizin cezai işlemin uygulanacağı" ifade edildi. (İLKHA)
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Düğünler, yaka, kamerasıyla, takip, edilecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı