Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 23:40
 
Devletten Elektrik Parası Desteği
GÜNDEM Haberi
Devletten Elektrik Parası Desteği

KÂHTA SES HABER-Sosyal yardımların kapsamı ve miktarının artırılması kapsamında dar gelirlinin elektrik faturasının bir bölümünün kamu tarafından karşılanmasına başlandı.


İhtiyaç sahibi ailelere elektrik desteği hakkında karar uygulanmaya başlandı.01 Mart tarihinden itibaren ihtiyaç sahipleri devletten elektrik desteği alabilecek.


Destekten yararlanmak isteyenlerin ağır kronik rahatsızlıkları bulunması ve bu rahatsızlığı nedeniyle cihaza bağlı olarak hayatını sürmesi gerekiyor.


Cihazlkara bağlı olarak hayatını sürdüren vatandaşların 200 TL’ye kadar devlet tarafından karşılanacak. Ayrıca hastaların cihaza bağlandıktan sonra ulaşan elektrik borçları da ödenecek.


Bu kapsamada yaklaşık iki buçuk milyonun üzerinde ki hanede ortalama olarak 80 TL tutarındaki elektrik faturasını devlet ödeneceği açıklanmıştı.

 

“Muhtarlardan vatandaşlara mesaj”


Bugün bazı muhtarların GSM operatörleri üzerinde vatandaşlara gönderilen mesaj;


“Dul, asker, öksüz yetim, çocuk parası, 65 yaş, engelli aylıkları alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara vermiş olduğu elektrik faturası yardım desteği PTT hesaplarına yatmaya başlandığa duyuruldu.

 

Mesajda; Hane kişi sayısına göre 2 kişi 40,31 TL,  3 kişi 53,75 TL,  4 kişi 67,19 TL, 5 ve üzeri kişi 80,63 TL. elektrik fatura desteği verildiği belirtildi.

 

Postanelere elektrik faturaları ile giderek indirimli olarak faturalarını yaptırabilecekler duyurulurken,nakit para yardımı yapılmadığı sadece elektrik faturaları indirimli ödendiği belirtildi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Devletten, Elektrik, Parası, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı