Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 18:49
 
Dağtekin; Kahta Seçim Sonucunu yol kazası kabul ediyoruz
SİYASET Haberi
Dağtekin; Kahta Seçim Sonucunu yol kazası kabul ediyoruz

HABER MERKEZİ-AK Parti binasında düzenlene Mazbata töreninde konuşan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin,”31 Mart seçimlerinden sonra Kâhta’mızda oluşan tabloyu bir yol kazası kabul ediyoruz ”dedi.


AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Kâhta’da Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyeleri mazbata teslim törenine katıldı. 


AK Parti ilçe teşkilatında gerçekleştirilen törende bir konuşan Dağtekin, 31 Mart’ta Kâhta’da oluşan tabloyu bir yol kazası olarak gördüklerini ifade etti.

 

Seçim sonrası parti olarak bir iç muhasebe yapılması gerektiğini söyleyen Dağtekin, konuşmasında önemli mesajlar verdi. 
Meclis üyelerine görevlerinin hakkını vermelerini isteyen Dağtekin,konuşmasında şunları ifade etti;


“31 Mart seçimlerinden sonra Kâhta’mızda oluşan tabloyu bir yol kazası kabul ediyoruz. Bu sonuçları kesinlikle bir yenilgi olarak görmemeniz gerekiyor. Teşkilat olarak iç muhasebeye ihtiyacımız var. Herkes kendi eksikliklerini yeniden gözden geçirmelidir. Mehmet Dağtekin olarak benim eksiğim neydi, şahsım ne kadar sorumluydu, ne kadarını yapmalıydım? Biliyorsunuz inancımızın bile hep bir açık kapısı vardır. O da tövbedir. O da özür dilemektir. O da ben yanlış yaptım ama yanlışımı kabul ediyorum diyebilme erdemliliğidir. 


“Görevimizi 2002 ruhu ile yapmamız gerekiyordu”


Sandık müşahitlerimiz görevlerini yaptılar. Ancak bu görevi ifa ederken 2002 ruhu ile yapmamız gerekiyordu. Şayet hepimiz bu hassasiyetle bu şuurla görevimizi layıkıyla yapmış olsaydık belirli bir kesim tarafından tartışmaya açılan bazı konuların önünü de kesmiş olurduk. Örneğin; Sincik ilçesinde sandık müşahitlerimiz ve sandık görevlilerinin zafiyet göstermemesi gerekiyordu. Bu bir eksikliktir. Şayet dersimize iyi çalışmış olsaydık, daha sandık başında sayım yapılırken hataları o anda tespit ederek itirazları o anda yapmamız halinde seçmenin hür iradesini tam olarak sandığa yansıtmış olacaktık. Dolayısıyla teşkilatımızın tüm kademeleriyle doğru dersi çıkarmak zorundayız. Zira seçim sonuçları bazı argümanları da beraberinde getiriyor. Çıkarılacak ders ne eksik ne fazla olmalı. Muhasebe, kişiler yerine kurumlara, süreçlere, prensiplere ve değişen seçmen sosyolojisine odaklanarak bu süreci iyi tahlil etmemiz gerekiyor. Tabii şu da bir gerçek; Bu seçimlerde partimiz oransal olarak hala en iyi zamanlarında. Hatta yerel seçimler bazında bakıldığında 2014'e göre oyunu arttırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz." dedi.


Öte yandan seçim sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesini de partililerle paylaşan Dağtekin " Yolda gelirken Cumhurbaşkanımız arayarak Adıyaman ve ilçelerini sordu. Biz de o esnada Besni'de devir teslim töreni yaptığımızı ve tekrar Adıyaman'a döndüğümüzü arz ettik. Bütün ilçelerin tek tek durumunu sordu. Demem o ki, seçim sürecinde ki bunca yoğunluk içerisinde Adıyaman'ı kendine dert edinen ve Adıyaman'ı soran bir cumhurbaşkanımız, bir liderimiz var. Adıyaman'ın en ince detayına kadar hakim olan bir liderimiz var iken, Allah'ın izniyle bize bir şey olmaz. Liderimiz bize bugüne kadar hep doğru yolu gösterdi ve bu doğrultu da yolumuza devam ettik. Ama önemli bir şeyi de bana hatırlattı. Sayın cumhurbaşkanımız dedi ki; aman ha bu sefer bir tek kişinin partiye geçişine müsaade edilmeyecek.  Kabul etmeyeceksiniz. Bugüne kadar kaybettiğimiz nokta buydu.


“Bu trenden inen bir daha binemez”


 Yerel seçim sürecinin ilk başlarında yani siyasetin yeni yeni ısınmaya başladığı dönemlerde ilçelerimiz dolaşırken bu konuyu özellikle partililerimizle paylaşmıştım. Şayet hangi aday seçimlerden sonra AK Parti'ye geçeceğiz diyorsa inanmayın. Bu talebi kabul etmeyeceğiz şeklinde uyarılarımız oldu. Daha sonra ise Sayın Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa mitinginde 'bu trenden inen bir daha binemez' dedi. Seçimlerde, birileri gidiyor sömürüyor, sayıyor ertesi gün bakıyorum yine geldi otobüsün direksiyonuna oturmuş, o sürüyor. Böyle bir şey olmaz. 


“Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetini siz taşıyacaksınız”


Siz değerli kardeşlerim AK Parti'nin, ak oyları ile seçildiniz. Başımızın tacısınız,  encümenlerimizsiniz. Bu görevi kabul ettiniz ve seçildiniz baş tacısınız. Bu davanın lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın emanetini siz taşıyacaksınız. Bu emanet bu günden sonra başladı ve beşinci yılın sonuna kadar AK Parti'nin meclis üyesi olarak yapacağımız görev ne ise bu görevin hakkını vereceksiniz. Ankara'da TBMM ne ise burada da İl Genel Meclisi odur. AK Parti'nin misyonuna en ufak bir zedeleme içerisinde olmayacağınızdan şüphem yoktur. Olur ya kızgınlık olur, darılma olur, belki bana kızabilirsiniz ancak bu kırgınlık asla partimizin misyonuna gölge düşürecek bir tutum olmamalı. Kızdığınız küstüğünüz kim olursa olsun aklımıza her daim davamız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın gelmesi gerekiyor." diye konuştu.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Dağtekin;, Kahta, Seçim, Sonucunu, yol, kazası, kabul, ediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı