CHP İl Başkanı Binzet, görevden alınan Kahta kaymakamı ile ilgili konuştu
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 13:48
 
CHP İl Başkanı Binzet, görevden alınan Kahta kaymakamı ile ilgili konuştu
Gündem Haberi
CHP İl Başkanı Binzet, görevden alınan Kahta kaymakamı ile ilgili konuştu

FETÖ operasyonunda görevden alınan Kahta kaymakamı hakkında konuşan CHP İl Başkanı Binzet, “Hükümet kanadının FETÖ bağlantısının somut göstergesidir” dedi.

 

 İçişleri Bakanlığı tarafından mülkü amirlere yönelik gerçekleştirilen FETÖ operasyonu neticesinde Ahlat Kaymakamı İsa Erat ve Kahta Kaymakamı Sadettin Doğan soruşturma kapsamında görevden alındı. Ahlat eski Kaymakamı Erat, Malazgirt Zaferi kutlamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamış ve ağırlaşmıştı. Adıyaman’ın Kahta eski kaymakamı Doğan ise 07/08/2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanı kararnamesi ile göreve atandı. Gelişmeler kapsamında CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, açıklama yaptı. Binzet, açıklamasında Kahta atamasının hükümet bilgi ve isteği dahilinde yapıldığına değinerek, FETÖ ve iktidar arasındaki bağlantıya dikkat çekti.

 

FETÖ’CÜ OLDUKLARI BİLİNİYORDU


 Kaymakamların FETÖ’CÜ olduğu bilindiği halde atandığına değinen Başkan Binzet, “Kahta bilindiği üzere hükümet içinde oldukça önemli görevlerde bulunan Adıyaman milletvekillileri için çok önem arz etmektedir. Bu atamalarda iki yol ortaya çıkmaktadır. Bu atama yapılırken devlet istihbaratı böyle hassas ve duyumların zirve yaptığı bir dönemde yeterince araştırma ve inceleme yapmadan bu atamaları yapmış olması ki, bu devletin güvenirliği, bilgi belge toplama konusunda bir zafiyetinin olmasıdır ki, bu vatanını ve devletini seven hiç kimse için olmasını kabul edeceği bir durum değildir. Burada daha önemli konu gündeme gelmektedir. Adıyaman için herkes biliyor ki hükümet kanadının önerisi, tavsiyesi ve oluru olmadan bırakın kaymakamı okula hademe atamak mümkün değildir. Gerçek olan çok güvendiğimiz devlet istihbaratına ve iktidar partisine rağmen bu atamanın gerçekleşme olanağının mümkün olmadığıdır. Sonuç olarak bu atama hükümet kanadının onay ve oluru olmadan yapılan bir atama olmaz” dedi.


“HÜKÜMET KANADININ FETÖ BAĞLANTISININ SOMUT ÖRNEĞİDİR”


Atamaların hükümetin izni ve bilgisi olmadan yapılmadığına dikkat çeken Başkan Binzet, “Kâhta’ya atanan kaymakamın, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önem verdiği Adıyaman milletvekillilerin onayı olmadan atanması mümkün değil. Eğer Kaymakam gerçekten FETÖ mensubu ise, bu durum hükümet kanadının FETÖ bağlantısının somut göstergesidir.


Kendisini Adıyaman sahibi gibi gören iktidar yöneticileri, Adıyaman halkını kandırmaya devam ediyor. Mecliste verilen FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın teklifini reddedenler bu valileri göreve atayanlardır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: CHP, İl, Başkanı, Binzet,, görevden, alınan, Kahta, kaymakamı, ile, ilgili, konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı