Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 23:42
 
Belediye Personelinden Metiner’e Bayraklı Tepki
SİYASET Haberi
Belediye Personelinden Metiner’e Bayraklı Tepki

(KAHTA SES HABER)- Kâhta AK Parti Seçim Karargâhındaki konuşmasında belediye, devlet hastanesi ve diğer kurumlarda çalışan işçi kadrosundaki personele yönelik açıklaması ile gündeme gelen AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner'e ilk tepki belediye personelinden geldi.

 

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Kâhta AK parti seçim Karargâhındaki konuşmasında belediye, devlet hastanesi ve diğer kurumlarda çalışan işçi kadrosundaki personele yönelik açıklamaları ile ülke gündemine oturdu.

 

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner’in “Engin Akel’e karşı, AK Parti davamıza karşı bayrak sallarlarsa, başkalarının safında bize yumruk sıkarlarsa, diş gösterirlerse ertesi gün kendilerini olması gereken yerde bulurlar” açıklamasına Kahta Belediyesinde çalışan bir personel Saadet Partisi Seçim Karargâhında Belediye Başkan Adayı Turanlı’nın konuşması esnasında platforma çıkarak SP bayrağı salladı.

 

Geçtiğimiz günlerde Kâhta AK parti seçim Karargâhında yapmış olduğu konuşmada, “Belediyemizde, hastanemizde nerde çalışıyorlarsa çalışsınlar. Ekmek verdiğimiz için onları minnet altına alıyor değiliz. Buraya gelirler gelmezler, oy verirler vermezler herkesin namusuna kalmış. Her kesin vicdanına kalmış. Ekmek verdiğimiz insanlardan oy dilenmeyiz. Onları minnet altında bırakmayız. Ama bir şey söyleyeyim; ekmek verdiğimiz insanlar kurumlarımızda çalışan insanlar. Belediyelerde çalışan, hastanede çalışan insanlar buraya gelmiyorlarsa gelmesinler. Oy vermiyorlarsa vermesinler. Her kesin özgür iradesine saygı duyarız. Amma, amma, bu sözümü iyi dinlesinler; Engin Akel’e karşı, AK Parti davamıza karşı bayrak sallarlarsa, başkalarının safında bize yumruk sıkarlarsa, diş gösterirlerse ertesi gün kendilerini olması gereken yerde bulurlar” şeklindeki konuşmuştu.

 

Metiner’e ilk tepki Kâhta’da Belediye’de çalışan işçi kadrosu personelinden geldi. Saadet Partisi Seçim Karargâhında kalabalık bir kitleye hitap eden Belediye Başkan Adayı Turanlı’nın konuşması esnasında platforma çıkan belediye çalışanı SP bayrağı salladı.

 

Belediye personeline destek verip sahiplenen Başkan Adayı Turanlı ise “Bakın bu kardeşiniz belediye personeli. Ve Saadet Partisinin bayrağını sallıyor. Cesaretli bir kardeşimiz. Hepimiz bu cesarete sahibiz. Dileyen her kardeşimiz istediği partinin bayrağını asabilir ve istediği bayrak altında da siyaset yapabilir. Çünkü siyasette özgürlük vardır ” diyerek Metiner’e tepki gösterdi.

 

Konuşmasında birilerinin kendileri ile halkın arasına devletin gücünü koyduğunu söyleyen Başkan Adayı Turanlı açıklamalarını şu şekilde sürdürdü;

 

“Devletime saygı duyuyorum. Devletimin polisini, memurunu hiç bir zaman rahatsız etmedim bundan sonra da etmeyeceğim. Kâhta halkını incitmedim incitmediğim içinde Kâhta halkından öyle bir endişem yok. Allah’ın verdiği canı ancak vakti saati geldiğinde ancak Allah alır. Ama ne yazık ki birilerini çok korkuttular. Birileri kendileri ile halkın arasında devlet gücünü koydu. Niye buna gerek duyuyorsun kardeşim? Biz sizi seçmedik mi? Niye aramıza devletin kolluk gücünü koyuyorsunuz ki? Vatandaşla yakın olun, vatandaşla gönül ilişkisi içersinde kurun. Çünkü o vatandaş seninle gönül ilişkisi kurmak için sana oy veriyor. Bakın bu kardeşiniz belediye personeli. Ve Saadet Partisinin bayrağını sallıyor. Cesaretli bir kardeşimiz. Hepimiz bu cesarete sahibiz. Dileyen her kardeşimiz istediği partinin bayrağını asabilir ve istediği bayrak altında da siyaset yapabilir. Çünkü siyasette özgürlük vardır. Siyasette yalan dolan riya yoktur. Siyaset dürüst insanların işidir. Bu memleket ancak dürüst siyaset yapanların işbaşına gelmesiyle hizmetlerle buluşacaktır.”

 

"Onlardan cevap bekliyorum"

 

Birçok kez seçimi kaybettiğinde siyaseti bırakacağını belirterek Mehmet Metiner’e de siyaseti bırakma çağrısında bulunan Başkan Adayı Turanlı, çağrısını yeniledi.

 

Başkan Adayı Turanlı açıklamasında;”Kâhta siyasetinin önünü açmak için ben bir kez daha buradan tekrar çağrıda bulunuyorum. Diyorum ki, kaybettiğimiz takdirde bu halkın önünü açalım. Yeni nesillerin önünü açalım. Kim olursa olsun. Ben kaybettiğim takdirde siyaseti bırakacağım. Onlarda bu siyaseti bırakabilecekler mi? Onlardan bunun cevabını bekliyorum. Bu halk bizi hiçbir zaman mahcup etmedi etmeyecektir de” diye konuştu.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Belediye, Personelinden, Metiner’e, Bayraklı, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı