Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 16:38
 
Belediye Konservatuarı sanat meraklılarının adresi oldu
Kültür - Sanat Haberi
Belediye Konservatuarı sanat meraklılarının adresi oldu

EKO GAP HABER-Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Konservatuar,sanata merak salan 12 yaş üstü vatandaşların adresi oldu.

 

Adıyaman’da sanata merak salan 12 yaş üstü vatandaşların adresi yine Adıyaman Belediyesi Konservatuarı oldu. 2019-2020 güz dönemi kurslarına devam eden konservatuarımız, her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi görüyor.

 

Her yıl yaz ve güz olmak üzere iki ayrı dönemde binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan konservatuarın çalışmaları hakkında bilgi veren Adıyaman Belediyesi yetkilileri, kurslara gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Her yıl üstüne koyarak büyüyen konservatuarımızda 2019-2020 güz döneminde de çalışmalarımız tüm hızıyla sürdürülüyor. Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından kayıtlı 350 öğrencimize ücretsiz olarak bağlama, gitar, piyano, keman, ney, ritim, halk müziği gençler korosu, ud/sanat müziği, şan, ebru, resim, tiyatro, fotoğraf ve satranç gibi bölümlerde eğitimler veriliyor. Eğitimler sonunda başarılı olan kursiyerlerimiz katılım belgesi almaya hak kazanacak” şeklinde konuştu.

 

Kurslara katılan öğrenciler ise kendilerine tanınan bu imkanlardan dolayı Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Belediye, Konservatuarı, sanat, meraklılarının, adresi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı