Haber Detayı
04 Haziran 2019 - Salı 20:22 Bu haber 2641 kez okundu
 
Bayramlaşamaya Kaymakamın Veda Konuşması Damga Vurdu
GÜNDEM Haberi
Bayramlaşamaya Kaymakamın Veda Konuşması Damga Vurdu

KÂHTA SES HABER-Kâhta’da yapılan bayramlaşmaya Kaymakam Ahmet Gazi Kaya’nın veda konuşması damga vurdu.


Kâhta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’nın da son kez vedalaşma yaşadığı bayramlaşma törenine AK Parti Adıyaman Milletvekili M.Fatih Toprak, MHP'li Bölükyayla Belde Belediye Başkanı Gaffari Akkuş,SP’li Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan,ilçe protokolü üyeleri, resmi kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, meslek odaları temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


Son iki dönem AK Partili belediye başkanları tarafından yönetilen ilçede, 31 Mart seçimleri sonucunda ilçede yaşanan yerel yönetim değişikliği sonrası bu yıl AK Partili vekillerin, yerel yönetimin ve parti teşkilatının tam kadro katılmaması,bayramlaşmanın AK Partili  Milletvekili M.Fatih Toprak ile sınırlı kalması sönük geçme nedeni olarak görülürken, ilk bayramlaşma programı olmasına karşın SP’li mevcut Belediye Başkanının katılmaması dikkat çekti.

 

 

Önceki yıllara göre bu yıl resmi bayramlaşmanın sönük geçtiği Kâhta’daki bayramlaşmaya, Kaymakam Ahmet Gazi Kaya’nın veda konuşması damga vurdu.


Henüz resmi olarak bir atanma söz konusu değil ise de bu yıl tayinci olduğunu belirten Kaymakam Kaya, düzenlenen bayramlaşma programının kendisi için bir helalleşme ve vedalaşma olduğunu ifade etti.


Aynı zamanda ilk staj yeri olması sebebiyle Kâhta’nın yanında ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Kaymakam Kaya, Kâhta’da görev yaptığı 4 yıllık süre zarfında Kahta’ya en iyi şekilde hizmet etme anlayışı içersinde çalıştığını, vatandaşlardan ve çalışanlardan hiçbir zarar göremediğini, ailece Kahta’dan ayrılırken gönüllerini ve kalplerini burada bırakarak gönlü ferah bir şekilde ayrılacaklarını belirtti.


Varsa gönlünü kırdığı kimseler herkesten özür dilediğini söyleyen Kaymakam Kaya, yaptığı duygu yüklü konuşmasını şu şekilde sürdürdü;


”Henüz resmi olarak tayinimiz çıkmış değil ancak bu sene tayinciyiz. Bu bayram son bayramlaşmamız. Kurban bayramında burada olmayabiliriz. Bunun için bu bayram benim için bir özellik arz ediyor. Bu bayramlaşma programı benim için aynı zamanda helalleşme fırsatı oldu. Kâhta, çalıştığım 4 yıl boyunca büyük destek gördüğüm başta  bölge milletvekillerimiz ve sayın valilerimiz olmak üzere birlikte çalıştığım eski Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak’a, eski ve yeni ilçe başkanlarımız Engin Akel ve Bedir Yeni’ye, İl Genel Meclis Üyelerine, sivil tolum kuruluşları temsilcilerimize, meslek odaları temsilcilerimize, muhtarlarımıza, kurum amirlerimize çok teşekkür ediyorum.

 

"Kâhta’nın benim yanımda çok ayrı bir yeri var"


Burada çalıştığım için söylemiyorum. Kâhta insanı çok sıcak kanlı ve misafirperver bir halk. Çalıştığım süre zarfında vatandaşlardan ve çalışanlardan hiçbir sıkıtı yaşamadım. Kahta büyük ve yoğun bir ilçe. Bunun ağır yükü bazen omuzlarımızda oldu o ayrı bir şey. Ama hiçbir vatandaşımız bizi incitmedi. Hiç bir vatandaşımızdan da şikayetçi olmadım. Çalıştığım 4 yıllık süre zarfında tüm vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık .Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin desteğinde hizmet yapmaya çalıştık. Bizler de insanız mutlaka kırdığımız ve üzdüğümüz vatandaşlarımız olmuştur. Öyle bir şey olmuşsa buradan sizlerin huzurunda da onlardan  özür diliyorum, haklarını helal etsinler. Ayrılırken gönlümüzü ve kalbimizi burada bırakarak gönlü ferah bir şekilde ayrılacağız. İlk staj yerim olduğu için Kâhta’nın benim yanımda çok ayrı bir yeri var. Ayrılırken ailecek Kâhta’yı kalbimizde hissedeceğiz, gittiğimiz yerlerde de hatırlayacağız.”

 


Konuşmasının sonunda bayramların İslam dinindeki yeri ve önemine işaret eden Kaymakam Kaya, bayramların bayram tadında yaşanması için sivil toplum kuruluşlarının, mahalle muhtarlarının ve kanaat önderlerinin dargın ve küskün olan kimseleri barıştırmaları için sorumluluk almaları gerektiğini belirterek katılımcıların ve tüm Kahta halkının bayramını tebrik etti ve helallik istedi.


AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni ve Milletvekili Fatih Toprak’ın bayramlaşma konuşmalarının ardından İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Milletvekili M.Fatih Toprak, İlçe Başkanı Bedir Yeni, bazı il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililerle birlikte Çataltepe Köyü’ne giderek yapımında sona gelinen İbrahim Halil Ziyareti mesire alanını gezdi. Proje hakkında Milletvekili Toprak’a bilgi veren Kaymakam Kaya, mesire alanının en geç bir ay içersinde tamlanarak Kâhta halkının hizmetine sunulacağını söyledi.


Mesire alanı ziyaretinin ardından Milletvekili Toprak’ın ilçeden ayrılmasının  ardından Kaymakam Kaya beraberinde ki ilçe protokolü üyeleri ile birlikte şehit ailelerine ziyaret gerçekleştirdikten sonra sırasıyla Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Kâhta Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek görev başındaki personellerle ve hastalarla bayramlaşmasıyla program son buldu.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Bayramlaşamaya, Kaymakamın, Veda, Konuşması, Damga, Vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı