Başkan Yıldırım;1 Yıl Daha Görevimin Başındayım
Haber
14 Ağustos 2020 - Cuma 13:06
 
Başkan Yıldırım;1 Yıl Daha Görevimin Başındayım
Spor Haberi
Başkan Yıldırım;1 Yıl Daha Görevimin Başındayım

Kâhta Spor başkanı Musa Yıldırım 24 Temmuz’daki istifa kararından ardından konuk olarak katıldığı Mercan TV’ de bir yıl daha Kahta02Spor kulübü başkanlığı görevine devam kararı aldığını söyledi.


Kâhta Spor başkanı Musa Yıldırım 24 Temmuz’daki istifa kararından ardından MERCAN TV’de moderatörlüğünü Nazım Keleş’in yaptığı “Nazım Keleş İle Gündem” programında,Kahta02 Spor kulübü Başkanlığı görevine bir yıl daha devam kararı aldığını söyledi.


Canlı yayında program sunucusu Nazım Keleş ve katılımcıların sorunlarını istifa nedeni ve Kahta02Spor Kulübü hakkındaki soranlarını yanıtlayan Başkan Yıldırım, Kongreye giden Kahta02 Spor Kulübü başkanlığına aday olmak isteyenlerin önünü açmak için istifa ettiğini söyledi.


İstifa kararının taraftar gurubu, ilçe halkı, STK’lar tarafın kabul görmediğini belirten Başkan Yıldırım, Ancak istifa kararımı başta taraftar gurubu  olmak üzere ilçemiz halkı, STK’lar AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kâhta Kaymakamı Saadettin Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni ve birçok kesimin ısrarları sonucunda 1 yıl daha kulüp başkanlığını sürdürme kararı aldığını vurguladı.


Başkan Yıldırım, istifası ve istifa kararını geri almasına ilişkin şu açıklamalarda bulundu,


“24 Temmuz’da almış olduğum istifa kararı İlçemiz halkı tarafından kabul edilmedi. İstifa gerekçem; kulübün başına geldiğimde kulübü süper amatörde devraldım. Süper amatörden BAL’a ve nihayetinde 3.lige taşıdık. Her platformda kulübün kapılarının halka açık olduğunu vurguladık. Her kez aday olabilir dedik. Kulübümüz kongreye gidiyor. Kongreye giderken aday olmak isteyen arkadaşlarımızın önünü açmak adına istifa etmem gerektiğine inandım ve be sebeple istifa ettim. Tatbiki istifa kararımda bazı hamle ve davranışlar etkili olmuştur. Ancak istifa kararımı başta taraftar gurubu olmak üzere ilçemiz halkı, STK’lar AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kâhta Kaymakamı Saadettin Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni ve birçok kesimin ısrarları sonucunda 1 yıl daha kulüp başkanlığını sürdürme kararı aldım ”dedi.

 

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Yıldırım;1, Yıl, Daha, Görevimin, Başındayım,
Yorumlar
Haber Yazılımı