Başkan Turanlı, Kahta'nın Çehresini Değiştiriyor ...
Haber
15 Eylül 2020 - Salı 10:14
 
Başkan Turanlı, Kahta'nın Çehresini Değiştiriyor ...
Bölge Haberi
Başkan Turanlı, Kahta'nın Çehresini Değiştiriyor ...

Göreve geldiği günden beri yaptığı hizmet ve hayata geçirdiği projelerle ilçenin kabuğunu kıracak projeleri hayata geçirmek için yeni çalışmalar başlatan Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,yeni rojelerle ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor. 


Daha modern bir ilçe için projelerini tek tek hayata geçiren ve yaptığı hizmetlerle halkın takdirini kazanan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Bayraktar maallesinde 8 bin metrekare alan üzerinde 3 bin metrekare otopark ve 5 bin metrekare alan üzerinde yaımına başlanan “Kapalı Hayvan Pazarı Projes"inşaat alanında incelemelerde bulundu. 


Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Seçim Öncesi söz verdiğimiz Kapalı Hayvan Pazarı (Mezat) projemiz için göreve geldiğimiz gün itibari ile gerekli kurumlara projemizi sunarak Diyarbakır yolu üzerinde bulunan hazineye ait arazi tahsisi talebinde bulunduk. İlgili kurumlar tarafından talebimize bir yıl aradan sonra ret cevabı geldi. Projemize olumsuz cevap verildiler. Biz de bir yıl gecikmeli de olsa belediye olarak kendi imkanlarımız dahilinde projemize başladık. Mülkiyeti Belediyemize ait olan Cami Mahallesi, Mezbahane yanı, Karşıyaka mezarlığı yolu üzerinde 8 bin metrekare alan üzerinde 5 bin  metre kare Kapalı Hayvan Pazarı (Mezat) projemizin zemin dolgu, tesviye ve zemin güçlendirme çalışmalarımızın ardından temeli kazıldı. Allah’ın izniyle kısa sürede projemizi tamamladıktan sonra haftada 1 gün yetersiz olan hayvan pazarımızı 2 güne çıkarmayı planlıyoruz. İlçemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Turanlı,, Kahta'nın, Çehresini, Değiştiriyor, ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı