Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 20:47
 
Başkan Turanlı’dan YKS Açıklaması
GÜNDEM Haberi
Başkan Turanlı’dan YKS Açıklaması

KAHTA SES  HABER-Kahta Belediye Başkanı İ.Yusuf Turanlı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı 15 -16 Haziran tarihlerinde, sınava giren öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması amacıyla bir takım tedbirlerin alındığını, Belediye şehir içi ulaşım araçlarının öğrenci ve ailelerine ücretsiz hizmet vereceğini söyledi.

 

Yüzbinlerce öğrenciyi ilgilendiren YKS'nin eğitim hayatının önemli noktalarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Turanlı, Cumartesi ve pazar günü sınava girecek dikkatlerinin dağılmaması amacıyla bir takım tedbirlerin alındığını, belediye şehir içi ulaşım araçlarının öğrencilere ve ailelerine ücretsiz hizmet vereceğini belirterek, şunları kaydetti:

 

“Bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 

 

Kahta Belediyesi olarak, sınava girecek öğrencilerimizin başarısı için, bir rahatsızlılık vermemek adına belediye hoparlörlerimizden herhangi bir anons ve ilan yapılmayacak. 


Ayrıca sınav merkezleri olan okulların etrafında varsa devam eden bir hizmet çalışmamız sınav saatleri süre zarfında rahatsızlık vermemek adına çalışmayı durduracağız.


Yine öğrencilerimizin sınav merkezlerine kolay ulaşabilmelerine kolaylık sağlamak amacıyla sınav süresi zarfında öğrencilerimiz belediyemize ait Şehiriçi Ulaşım Araçlarına sınav giriş belgelerini göstererek gerek öğrencimiz gerekse kendisine refakat eden ailelerine Ücretsiz ulaşım hizmeti vereceğiz. 
Gelecek seçimler için değil, Gelecek Nesiller için çıktığımız bu yolda; gençlerimize, geleceğin yeni nesillerine hizmet etmeye devam edeceğiz ”şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Başkan, Turanlı’dan, YKS, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı