Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 12:18
 
Başkan Turanlı Asfalt Yama Çalışmalarını Yerinde İnceledi
BÖLGE Haberi
Başkan Turanlı Asfalt Yama Çalışmalarını Yerinde İnceledi

KAHTA SES HABER-Kahta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü´ne bağlı ekipler,ilçe genelinde asfaltlama, bakım ve onarım çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.


Kahta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yoğun bir çalışma temposuyla yollarda oluşan çukurlara geçici çözüm uygulayarak asfalt ve asfalt yama çalışmalarına devam ediyor.


Yürütülen çalışmaları yakından takip eden Kâhta Belediye Başkanı İ.Yusuf Turanlı, asfaltlama, bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyip bilgi alıyor.


Girne Mahallesi Aşiyan Kent Konutları Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde başlatılan yol onarım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Turanlı, “Vatandaşlarımızın ulaşım konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmaması için çaba gösteriyoruz. İlçemizin dör bir tarafında yol iyileştirme, bakım onarım ve peyzaj çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.


“Acil ve Morg giriş kapılarının yer aldığı sokağı 1.5 metre genişlettik”


Haber sitemizde “Dar Yol Genişletilmeden Asfaltlandı” başlığı ile yayınlanan haberimizin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Başkan Turanlı,”Kâhta Devlet Hastanesi Acil ve Morg giriş kapılarının yer aldığı sokağın asfaltlanmasına ilişkin Kâhta Ses Haber’de yer alan haberi okudum. Yanlış ve eksik bir bilgilendirme var. Söz konusu sokakta yer alan iş yerleri önündeki kaldırımdan belediye ait olan yaklaşık 1,5 metresini yola ilave yaptık. Geriye kalan kısmı vatandaşa ait çekme payı olduğu için kaldırmamız mümkün değil. Hastane duvarı önündeki kaldırım ise hastane yönetimi ile yaptığımız istişare sonucunda kalması gerektiği yönünde verilen görüş doğrultusunda kaldırılmadı. Belediye ye ait kaldırımın yola ilave edilmesiyle eskiye oranla yol yaklaşık 1,5 metre daha da genişlemiş oldu ”dedi.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Başkan, Turanlı, Asfalt, Yama, Çalışmalarını, Yerinde, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı