Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 00:00
 
Başkan Toprak Aday Olacak Mı?
SİYASET Haberi
Başkan Toprak Aday Olacak Mı?

KAHTA SES HABER-31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den Kâhta Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmeyen mevcut Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, “Kaderin üstünde bir kader vardır. İlçem için, halkım için sahada, meydanlarda olacağım.”diyerek adaylık sinyali vermişti.

 

Adaylığına kesin gözü ile bakılan Başkan Toprak’ın tekrardan aday gösterilmemesi sonrası ilçe başkanlığı döneminde Başkan Toprak ile yıldızları barışmayan Engin Akel’e adaylığın verilmesiyle Kâhta’da siyasi dengeler alt üst oldu.

 

Adaylığın Engin Akel’e verildiğinin açıklamasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden bu karara sert tepki gösteren Başkan Toprak, AK Parti Kahta Belediye Başkanı Adayı Engin Akel’e yönelik peş peşe yapmış olduğu açıklamalarla sosyal medyayı salladı.

 

Adaylığına kesin gözü ile bakılan Toprak’ın şu ana kadar adaylığa ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmaması üzerine Kâhta siyasi kulislerinde Başkan Toprak’ın başka bir partiden veya bağımsız aday olup olmayacağı yönünde çeşitli yorumlar yapılmaya başlandı.

 

Adaylık tepkilerinin yaşandığı Adıyaman’da eski belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı İYİ Parti’den, Besni’de Reşit Alkan SP’den, Sincik ilçesinde eski belediye Başkanı Hasari Altıntel SP’den, yine eski belediye Başkanlarından Mehmet Buz bağımsız olarak adaylılığını açıklarken Kâhta’da gözler başkan Toprak’ın hangi partiden aday olacağına çevrildi.

 

Kâhta Ses Haber, “Başkan Toprak başka bir partiden mi aday olacak?”, “Bağımsız aday mı olacak yoksa AK Parti'de mi kalacak?” sorularının yanıtlarını aradı.

 

Kâhta Ses Haber’in ulaştığı bilgide,  Başkan Toprak’ın iki partiden adaylık teklifi aldığı ancak davası olarak gördüğü  AK Parti’ye karşı başka bir partiden aday olmayacağını belirterek gelen teklifleri reddettiği, bu yüzden Başkan Toprak’ın aday olmayıp evinde oturacağı ifade edilirken, yine Başkan Toprak’a yakın bazı isimler ise Başkan Toprak’ın her an bağımsız aday açıklamasında bulanabileceğini ifade etti. 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Başkan, Toprak, Aday, Olacak, Mı?,
Haber Yazılımı