Başkan Çatan'dan Esnafa Karşılıksız Destek Çağrısı!
Haber
02 Eylül 2020 - Çarşamba 12:14
 
Başkan Çatan'dan Esnafa Karşılıksız Destek Çağrısı!
Ekonomi Haberi
Başkan Çatan'dan Esnafa Karşılıksız Destek Çağrısı!

Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Tahsin Çatan, Koronavirüs tedbirleri süreci dolayısyla bozulan piyasının eski canlı günlere geri dönülmesi ve piyasaların hareketlenmesi için faizsiz ertelemenin yanı sıra aylardır  işyerini kapatmak zorunda kalan esnaf, gündelikçi çalışan, geliri olmayan insanlara destek olunması gerektiğini söyledi.

 

Türkiye’nin gerek Koronavirüs salgını, gerekse üretimin, istihdamın, ekonomik hareketliliğin durma noktasına gelmesi nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçtiğini vurgulayan Başkan Çatan,oronavirüs tedbirleri nedeniyle işyerini kapatan, işten çıkartılan, işine ara veren ve evine kapanmak zorunda kalan tüm esnaf, üretici, işçiye ve hiç geliri olmayan gündelikçi, yevmiye usulü çalışan kesime sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

 

Başkan Çatan yaptığı açıklmada;

 

"Eski canlı günlere geri dönülmesi ve piyasaların hareketlenmesi için faizsiz ertelemenin yanı sıra aylardır kapalı olan bazı meslekler de karşılıksız maddi olarak desteklenmelidir. Aylardır kapalı olan kantinciler, nargileciler, kontak açamayan servisçiler, eğlence mekanları 1 Haziran itibariyle açılmalarına rağmen kahvehane ve kıraathaneler oyun yasağı kalkmadığı için müşteri bulamıyor. Açık olsalar da yasaklar sebebiyle müşterilerini kaybeden, kapalı olduğu için hiçbir iş yapamadıkları için sıkıntıları her geçen gün artan evlerine ekmek götüremeyen esnafımıza karşılıksız maddi yardımda bulunulması artık kaçınılmaz. Çünkü işini açamayan açsa da yasaklar nedeniyle müşteri gelmeyen ve evine ekmek götüremeyen esnafımızın bu desteğe çok ihtiyacı var "diye konuştu

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Çatan'dan, Esnafa, Karşılıksız, Destek, Çağrısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı