Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 11:35
 
Bakan Kasapoğlu Adıyamanlı gençlerle buluştu
GÜNDEM Haberi
Bakan Kasapoğlu Adıyamanlı gençlerle buluştu

HABER MERKEZİ-Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinesinde düzenlenen “Gençlerle Demokrasi Buluşması” adlı programda Adıyamanlı gençlerle buluştu.
 
 
Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda düzenlenen programa Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, STK Başkanları ve Adıyamanlı gençler katıldı.
 
 
Konferansın yapılacağı salona gelen Bakan Kasapoğlu, Adıyamanlı gençler tarafından ellerinde Türk Bayraklarıyla büyük bir coşkuyla karşılandı.
 
 
Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda düzenlenen ve yaklaşık 400 gencin katıldığı "Gençlerle Demokrasi Buluşması"nda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Dr. Süleyman Kılınç gençlerin sorularını cevapladı.
 
 
İstikbalin teminatı olan gençlere büyük önem verdiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "İnşallah önümüzdeki süreçte okullara, üniversitelere de gençlik merkezleri açacağız. Bu merkezler gece gündüz açık olacak. Ne tür projeler istiyorsanız biz size sağlayacağız. Gençlik merkezleri sizin eviniz gibi olacak. Gençlerimiz internette çok vakit geçirmektedir. Gençlerimizin bunun yerine kitap okumaları ve spor yapmaları tavsiyesinde bulunuyorum”ifadelerini kullandı.  
 
 
Gençleri donanımlı yetiştirecek projeler yapmaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, gençlik merkezlerinin önemine dikkati çekerek, “2002'de 5 olan gençlik merkezi sayısını 300'e çıkardık. Önümüzdeki günlerde Sokak basketbolu turnuvaları düzenleyeceğiz ve bunun ilkini de Adıyaman'da gerçekleştireceğiz. Ayrıca Adıyaman'da kadınlar için bir de fitness salonu kuracağız”dedi.
 
 
Soru cevap şeklinde sonra eren program sonrası Bakan Kasapoğlu, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Bakan, Kasapoğlu, Adıyamanlı, gençlerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı