Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 17:06
 
ARTIK BiTSiN!
GÜNDEM Haberi
ARTIK BiTSiN!

KAHTA SES HABER-Kahta’da 2.5 yıldan bu yana yapımı devam eden ancak bir türlü bitirilemeyen ve şu anda adeta atıl durumda bekleyen Spor Kompleksi iyice yılan hikayesine döndü.


5 Mart’ta Kahta’ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu,yapım çalışmaları duran spor kompleksinin en kısa zamanda bitirileceğine dair hem de ilçenin ihtiyacı olan merkezi saha söz verdi, ancak o tarihten bu yana spor kompleksi ve merkezi saha için bir tek çivi bile çakılmadı. 


Yaklaşık 2.5 yıl önce yapımına başlanan Kahta Spor Kompleksi bir türlü bitirilemedi.31 Mart seçim çalışmaları kapsamında Kahta’ya gelen ve Spor Bakanı  Mehmet Muharrem Kasapoğlu,Kahta’da açılışını gerçekleştirdiği TPAO Şehit Polis Memuru Murat Toprak Ortaokulu’nun açılışı töneindeki konuşmasında 31 Mart 2017 yılında temel temeli atılan,2018 Eylül ayı sonunda tamamlanması gerekirken, müteahhidinin iflas etmesi sonucu yaklaşık 1,5 yıldan beri kaba inşaatının yüze 30’u genel yapımının ise yüzde 10’u yapılmış şeklinde atıl vaziyette duran spor kompleksinin yapımına kısa sürede başlayacaklarını sözünü vermişti.


Ayrıca Kahta Merkezi saha sözü’de veren Bakan Kasapoğlu’nun söz vermesinden bu yana spor kopleksi ve merkezi saha için bir tek çivi bile çakılmaması ve sapor kompleksinin yarım kalan inşaatının atıl vaziyette bir ucubeye dönüştüğü konusunda hemen her kesimden şikayet var.

 

"Kısa sürede yapımına başlıyoruz"


5 Mart’ta Kahta’ya gelen  ve tesisi yerinde inceleyen Bakan Kasapoğlu, spor kompleksi konusunda Kahta’nın merakla beklediği müjdeyi vererek,  “ Hem Adıyaman ve hem de Kahta ilçemizde yapılan tesislere baktığımızda rakamın çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Yüzme havuzları ile futbol, basketbol sahaları ile semt sahaları ile Gençlik Merkezleri Tenis Kortları ile ve yurtları ile birlikte hakikaten gençliğe ve spora yapılan yatırım çok çok iyi anlamda. Hem Kâhta’mızda hem Adıyaman’ımızda var. Bu kapsamda şunun müjdesini vermek istiyorum; yan tarafta yapılan yaklaşık yarısı tamamlanan spor kompleksi inşaatında bir duraksama söz konusu oldu. Ama bugün onun kararını aldık bugünden itibaren spor kompleksinin hızlı bir şekilde tamamlanması için gerekli çalışmaları başlattık. Şimdiden Kâhta’mızın gençlerine, Kâhta’mızın çocuklarına, kadınlarına ve erkeklerine hayırlı olsun diyorum. 


"Kahta’ya “Merkezi Saha” kazandıracağız"


Bunun yanında biliyorsunuz Kâhta merkezimizde bir merkezi saha eksiği olduğunu tespit ettik. Takımlarımızın antrenman ve müsabaka yapmaları için inşallah en kısa zamanda bununda inşaatına başlıyoruz. Kâhta’mızın spor camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz” demişti.

 

"Yapımına ne zaman başlanacak?"

 

Kahta’da spor camiası ve vatandaşlar,"Yapımına kısa sürede başlanacak diyen Bakan Kasapoğlu’nun sözünün üzerinden 2.5 ay geçti. Spor kompleksinin ve merkezi sahanın yapımına ne zaman başlanacak?" Diye soruyor.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: ARTIK, BiTSiN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı