Arikent Mezarlığı Çevresine Duvar Örüldü
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 15:14
 
Arikent Mezarlığı Çevresine Duvar Örüldü
Bölge Haberi
Arikent Mezarlığı Çevresine Duvar Örüldü

Kahta Belediyesi, çevre duvarı eksikliğinin yaşandığı Karşıyaka Mahallesinde bulunan Arikent Mezarlığı çevresine duvar örmeye başladı.

 

Arikent Mezarlığı etrafının açık ve içerisinde yabani otların oluşması nedeniyle çevrede besicilik yapan vatandaşlara ait hayvanların ve uygunsuz kişilerin mezarlığa girmesinden vatandaşlar oldukça rahatsız oluyordu. 

 

Kahta Belediye ekipleri mezarlığın içindeki yabani otları temizliyerek bakım ve onarımı yapıldı,mezarlık çevresi duvarla örülerek güvenli ve güzel bir görünüme kavuşturuldu.

 

Mezarlıklara hayvanların ve uygunsuz kişilerin girmesini engellemek amacıyla bu çalışmaları yaptıklarını aktaran Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Arikent Mezarlığı çevresinin istinat duvarıyla çevirilerek koruma altına alındığını söyledi.


Mezarlık çevresindeki duvar eksikliğinin çözüldüğünü belirten Başkan Turanlı, “Kahta Belediyesi olarak ilçe genelindeki mezarlıklarda düzenli olarak temizlik ve bakım onarım çalışması yapılıyor. Vatandaşlarımızın yakınlarının kabirlerini ziyaret ederken herhangi bir sorun yaşamaması mesai mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Karşıyaka ve Bayraktar Mahallelerimizin sınırında bulunan Arikent mezarlık çevresinde duvar sorunu yaşanıyordu. Mezarlık çevresine duvar örüldü. Temizlik  yapılıyor. dedi. 

 

MUHTARLARDAN BAŞKAN TURANLI’YA TEŞEKKÜR 

 

Karşıyaka Mahalle Muhtarı  Abdulbaki Güzel  Kahta Belediyesinin yaptığı bu çalışmalardan çok memnunuz. Allah bin kere razı olsun. Biz daha önce buralara zor giriyorduk. Şimdi temizlik yapılıyor, bakım onarım yapılıyor. Belediye Başkanımız İbrahim Yusuf Turanlı’dan  Allah razı olsun” dedi.  

 

Bayraktar Mahallesi Muhtarı Hacı Tevfik Turan  ise ‘’Mezarlığın etrafı açık olduğundan  sürekli hayvanlar mezarlığa giriyordu bu durum kabir sahiplerini ve bizleri çok rahatsız ediyordu. Sorunumuz giderildi Belediye başkanımız İbrahim Yusuf Turanlıya Teşekkür ederim. “dedi.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Arikent, Mezarlığı, Çevresine, Duvar, Örüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı