Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 23:18
 
Alkan ve Altıntel SP’den Aday Oldu
SİYASET Haberi
Alkan ve Altıntel SP’den Aday Oldu

KAHTA SES HABER-AK Parti’den aday adayı olan adaylık alamayınca istifa eden Sincik eski belediye başkanı Hasari Altıntel ile Besni Belediye Başkan aday adayı Reşit Alkan, seçimlerde Saadet Partisi'nden aday olduklarını açıkladı.

 

Reşit Alkan Besni Belediye Başkanlığı için, Sincik eski Belediye Başkanı Hasari Altıntel Sincik Belediye Başkanlığı için SP’den adaylıklarını açıkladı.


Yaptığı açıklamada halka rağmen siyaset yapılmayacağını söyleyen SP Besni Belediye Başkan Adayı Reşit Alkan, bu düzeni yıkmak, bu anlayışı çöpe atmak ve Besni'nin dayatılan kalıba sığmayacağını göstermek adına yola çıktıklarını söyledi.


SP’den Sincik Belediye Başkanı olan Hasari Altıntel ise “Önümüzdeki seçimlerde bir bütünlük oluşturma çabamızı bölge milletvekillerimizin yanı sıra ilçenin kanaat önderleri ile de paylaştık. Ancak tüm çabalarımızın neticesiz kaldı.Bize gönül veren tüm dost akraba ve seçmenimizle yaptığımız istişareler neticesinde Saadet Partisinden aday olmak kararı çıkmıştır. Adaylığımızı değerli Sincik Halkı ile paylaşmanın haklı sevincini yaşıyoruz.”dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Alkan, ve, Altıntel, SP’den, Aday, Oldu,
Haber Yazılımı