Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 00:34 Bu haber 559 kez okundu
 
AKYAD'DAN BİN 300 AİLEYE RAMAZAN KUMANYASI
YAŞAM Haberi
AKYAD'DAN BİN 300 AİLEYE RAMAZAN KUMANYASI

KAHTA SES HABER-Merkezi İstanbul'da bulunan Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD),er yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği yardımlarla yetim, öksüz ve yardıma muhtaç ailelerin yüzünde bir tebessüm olmaya devam ediyor.AKYAD,Adıyaman ve ilçelerinde yardıma muhtaç, yetim ve öksüz bin 300 aileye Ramazan kumanyası dağıttı. 

 

Yetim, öksüz ve yardıma muhtaç ailelerin yüzünde bir tebessüm olabilmek için yola koyulduklarını vurgulayan AKYAD Başkan Yardımcısı Tahir Alpaydın,  her yıl olduğu gibi bu yıl da AKYAD'ın Ramazan ayında, Adıyaman’ın özellikle kırsal kesimlerindeki yardıma muhtaç bin 300 aileye kumanya yardımında bulunduğunu söyledi.

 

İstanbul’daki hayırsever duyarlı iş adamalarının desteğinde hazırladıklarıu kumanyaları Adıyaman, ilçe ve köylerinde daha önceden tespit attikleri bin 300 aileye dağıttıklarını söyleyen Alpaydın," AKYAD olarak, bizler her zaman yardıma muhtaç ailelerimizin, yetim ve öksüz kardeşlerimizin yanında olduk. Onların yüzlerindeki tebessüm olmaya çalıştık. Tüm sevincimiz ve gayretimiz bu. Bu anlamda bizim bu sevincimize vesile olan başta AKYAD Derneği Başkanımız Osman Fırat’a, yönetim kurulu üyelerine ve sevincimize ortak olan İstanbul’daki bütün duyarlı iş adamlarına çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: AKYAD'DAN, BİN, 300, AİLEYE, RAMAZAN, KUMANYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı