Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 20:24
 
Akel ve Aydın İstanbul’daki Hemşerileriyle Buluştu
SİYASET Haberi
Akel ve Aydın İstanbul’daki Hemşerileriyle Buluştu

KAHTA SES HABER-AK Parti Kâhta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, İstanbul’daki hemşerilerine konuk oldu. Akel, projelerini anlattı, destek istedi.


AK Parti Kâhta Belediye Başkan Adayı Engin Akel, beraberinde Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve Belediye Meclis Üyeleri Sırrı Öztürk ve Ömer Yılancı ile birlikte seçim ziyaretleri kapsamında İstanbul’daki hemşehri derneklerini ziyaret ederek, projelerini anlattı ve 31 Mart yerel seçimi için destek istedi.


Sırasıyla  Adıyamanlılar Vakfı, AKYAD (Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği) ve Canbegliler Derneğini ziyaret edip dernek yöneticileri hemşehrileri ile bir araya gelen AK Parti Kâhta Belediye Başkan Adayı Engin Akel ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,yoğun ilgi gördüğü gördükleri ziyaretlerde İstanbul’da yaşayan Adıyaman ve Kâhtalı hemşerilerinin talep ve beklentilerini dinleyerek,  31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için desteklerini istediler.

 

Hemşehri dernekleri ziyaretlerine Adıyamanlılar Vakfı'nın Bağcılar'daki merkez binasını ziyaret ederek başlayan  Akel ve Aydın ,Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, mütevelli heyeti üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

 

Adıyamanlılar Vakfı ziyaretinde konuşan AK Parti Kâhta Belediye Başkan adayı Engin Akel, Seçilmesi halinde güzel projeler yapacaklarını belirten Akel, Kahta için 41 proje hazırladıklarını dile getirdi.


AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise Kâhta’yı önemsediklerini söyleyen Milletvekili Aydın, "Engin başkan çok güzel 41 proje hazırlamış. Onun bir 41'ini biz genel hizmetler olarak hazırlayacağız. Yerelle genel uyumlu çalışmasından çok daha fazla hizmet gelir. Yeterki bir uyum olsun. Hakikaten şehrin istifade edebileceği projeler, yaptığınız zaman emin olun bütün kapılar açılıyor. Bugüne kadar genel hizmetler noktasında çok ciddi gayretlerimizle Adıyaman'ımıza birçok proje ürettik. Adıyaman 2002'de kamu yatırımlarından neredeyse hiç payı almıyordu. 81 il arasında 68. sıradaydık. Oysa şimdi 12. sıraya kadar yükseldik. Azmettiginiz zaman, gayret ettiğiniz zaman, dertlendiğiniz zaman sorunları çözüyorsunuz. Şurada çok güzel birşey yazıyor; vakıf imkanı olanla ihtiyacı olan arasında köprüdür. Şimdi sizin imkanınız var, Engin beyin ihtiyacı var bu köprüyü kurmaya geldik. Engin Bey seçildiğinde, onun imkan olacak, vatandaşın ihtiyacı olacak. O zaman Engin Bey, bu imkanları vatandaşın hizmetinde kullanacak. Siyaset ve vakıf, hepimizin derdi bu millete hizmet etmek. Biz gönüllere dokunarak, ancak bu işi yapabiliriz."

 

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek 31 Mart Yerel seçimi Türkiye’nin geleceğine yön vermisi açısından son derece önemli olduğuna vurguladı, genel seçimde olduğu gibi yerel seçimde Adıyaman için son derce önem arz ettiğini belirti.


Sırasıyla  Adıyamanlılar Vakfı, AKYAD (Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği) ve Canbegliler Derneğini ziyaret edip dernek yöneticileri ve hemşehrileri ile bir araya gelen AK Parti Kâhta Belediye Başkan Adayı Engin Akel ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,son olarak İstanbul Alidam Köyü Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneğinin açılışına katılarak dernek yöneticileri ile bir araya geldi.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Akel, ve, Aydın, İstanbul’daki, Hemşerileriyle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı