Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 20:47
 
Akel;Ciddi bir mücadele verdik
SİYASET Haberi
Akel;Ciddi bir mücadele verdik

 
KAHTA SES HABER-AK Pati adayı Engin Akel, “Saadet Partisi, HDP ve CHP’nin yanı sıra bunlara perde arkasından destek veren ve geçmişte kendilerine mevki, makam tahsis etmiş olduğumuz tüm şer odağı güçlerle de ciddi bir mücadele verdik ”dedi.
 
 
AK Pati adayı Engin Akel, seçim değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. AK Pati adayı Engin Akel, kaybettiği seçimlerin ardından yaptığı basın toplantısı ile süreci değerlendirdi.
 
 
31 Seçimleri sonunda seçimi az bir oyla kaybeden AK Parti Kâhta Belediye Başkan adayı Engin Akel, yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldiği toplantıda seçim sonucuna ilişkin değerlendirmede bulundu.
 
 
AK Parti Kâhta Belediye Başkan adayı Engin Akel, seçimlerin tamamlanmasının ardından basın mensupları ile kahvaltıda toplantıda bir araya geldi. Baraj kenarında Akel Restoranda basın mensupları il e bir araya gelen Akel, açıklamalar yaparak basın mensuplarının sorularını cevapladı. Engin Akel, basın toplantısının başında seçim sürecini değerlendirdi, seçim sürecinde kendisine destek veren basın mensuplarına teşekkür etti.
 
 
 
 
Saadet Partisi, HDP ve CHP’nin yanı sıra bunlara perde arkasından destek veren ve geçmişte kendilerine mevki, makam tahsis etmiş olduğumuz tüm şer odağı güçlerle de ciddi bir mücadele verdiklerini söyleyen Akel, açıklamalarında şunları ifade etti
 
 
“Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Önce Millet, Önce Memleket, Önce Kahta ve Sefer Bismillah diyerek 13 Ocak 2019’da Sevdamız Kahta’mıza hizmetkar olarak Gönül Belediyeciliği ile hemşerilerimizin özlemini çektiği Yeni Kahta’mızı hep birlikte huzuru, kardeşliği tesis etmek, modern bir kent hüviyeti kazandırmak, işsiz kardeşlerimize iş imkanları, istihdam olanakları sağlamak, kadınlarımız, gençlerimiz, esnaflarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz, emeklilerimiz ve aydınlık yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için daha yaşanabilir bir Kahta inşa etmek için bir yola koyulduk.
 
 
“41 Mega Projelerimizi oluşturduk”
 
 
Şahsımıza Ak Parti Kâhta Belediye Başkan Adaylığı gibi her zaman için büyük bir gurur ve onur duyacağımız bu şerefli görevin tevdi edilmesinden hemen sonra öncelikle Aday Adaylarımızla yakın temasa geçerek onların desteklerini almaya çalıştık. Aynı zamanda kanaat önderlerimizle, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkan ve yönetimleriyle ve toplumumuzun farklı kesimleriyle yürüttüğümüz istişareler neticesinde ekibimizi oluşturduk. Tamamı Kâhta’mızın bağrından çıkan ve 12 Mühendis arkadaşımızdan oluşan Ar-Ge birimimizi kurarak projelerimiz üzerinde yoğun bir çalışma başlattık ve bunun neticesinde Kahta’mızın çehresini değiştirecek, yarınlara umutla bakmamızı sağlayacak ve toplumumuzun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini ve refah düzeyini yükseltecek olan 41 Mega Projelerimizi oluşturduk. Dev bir tanıtım programıyla da halkımızla paylaşarak aziz milletimizin beğenisine sunduk.
 
 
“Hiçbir masraftan kaçınmadık”
 
 
Seçim kampanyamız boyunca yani bir buçuk ay gibi kısa bir süre içerisinde her bir esnaflarımızı tek tek ve en az üç kere iş yerlerinde ziyaret ettik. Mahalle çalışma ekiplerimizle birlikte her bir eve de en az dört kez ziyaret gerçekleştirerek gönüllerine girmeye çalıştık ve kendilerinden dua ve destek talebinde bulunduk. Kâhta’mızın en işlek ve gözde yerinde bugüne kadarki en büyük Seçim Koordinasyon Merkezimizi açtık. Hiçbir masraftan kaçınmadık. Ne Teşkilatımızdan, ne partimizden, ne de Belediye Meclis Üyesi adaylarımızdan tek bir kuruş dahi almadan tüm seçim masraflarını kendi imkânlarımızla karşıladık. (Seçim araçları, billboardlar ve reklam giderleri, SKM, Miting organizasyonları vb.) 
 
 
 
 
“Asla yalan söylemedik, milletimizi kandırmadık”
 
 
Dört yıllık İlçe Başkanlığımız döneminde edindiğimiz beş seçim tecrübesiyle Ak Partimiz için arkadaşlarımızla birlikte olağanüstü bir gayret ortaya koyduk. Şüphesiz ki bizler seferden sorumluyduk. Seçim kampanyası boyunca tevazuyu hiç elden bırakmadık, çok çalıştık, asla yalan söylemedik, milletimizi kandırmadık. Yarın öbür gün yerine getiremeyeceğimiz, mahcup olacağımız sözler ve vaatlerde bulunmadık. Sizler de şahitsiniz ki proje ve hizmet siyaseti odaklı etik, onurlu ve hakkaniyetli bir seçim kampanyası yürüttük.
 
“Ciddi bir mücadele verdik”
 
 
Bizler sahada Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığında birleşmiş ve O’na zarar vermek isteyen kirli bir seçim ittifakının üyeleri olan Saadet Partisi, HDP ve CHP’nin yanı sıra bunlara perde arkasından destek veren ve geçmişte kendilerine mevki, makam tahsis etmiş olduğumuz tüm şer odağı güçlerle de ciddi bir mücadele verdik.
 
 
“Sandıklar  sayılmadı”
 
 
31 Mart 2019, Pazar günü halkımızın çok yüksek bir oranda katılımıyla ve adeta bir demokrasi şöleni şeklinde seçimlerimizi icra ettik. Çok şükür kazasız, belasız bir seçimi geride bıraktık. İlk tespitlere göre 319 oy ile seçimi geride tamamlamıştık. Seçim günü sahada görev yapan sandık kurullarımızdan ve müşahitlerimizden gelen ıslak imzalı seçim sonuç tutanakları ve oy sayım-döküm çizelgeleri ile ilçe seçim kurulundaki sonuçları karşılaştırdığımızda ciddi maddi hatalar tespit ettik. Bunun neticesinde de Ak Parti Adıyaman İl Başkanlığımızda dört milletvekilimiz, il başkanımız ve hukukçularımızın katılımları ile bir değerlendirme toplantısı yaptık ve genel merkezimizle yaptığımız istişareler neticesinde seçim sonuçlarına itiraz edilmesi konusu zorunlu bir hale geldi. Ve yine bilinmesini istediğimiz bir başka husus da karşı tarafın her zaman yaptığı gibi yalan, dolan ve algı operasyonlarının bir ürünü olarak pek çok kimse maalesef seçim günü dâhil ve sonrasında da sandıkların defalarca sayıldığına inanıyor. Ancak bu iddia külliyen yalandır, doğru değildir. Şöyle ki, ilçe seçim kuruluna yapmış olduğumuz itirazımıza rağmen bir kez olsun sandıklar sayılmamıştır. Kullanılan 40 bin oyun sadece geçersiz olan 2 bin oyu yeniden sayılmış bunun sonucunda 106 oyun rengi değişmiştir. 38 bin oy ise hiçbir şekilde sayılmamış ve değerlendirmeye dahi tabi tutulmamıştır. Hâlbuki basit bir ortalama hesabıyla baktığımızda 2 bin oydan 106 oyun rengi değiştiyse 40 bin oyda binlerce oyun sonucu değişecekti ve aradaki farkın 313 olduğunu göz önüne alırsak seçimin sonucu kesinlikle değişecekti. Bu nedenle il seçim kuruluna bütün sandıklardaki oyların tamamının yeniden sayılması için talepte bulunduk ancak il seçim kurulu karar vermesi için önünde iki günlük bir inceleme süresi olduğu halde Cuma günü yapmış olduğumuz başvuru talebimizi hiçbir şekilde inceleme yapmaksızın bir saat sonra reddetmiştir. Dolayısıyla sandıkların hiçbir şekilde sayılmadığı bilgisini kamuoyuyla özellikle paylaşmak isteriz.
 
 
 
 
“SP Adayını tebrik ediyoruz”
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir ve Ak Partililer olarak bizler hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Yıllarca Milli İradenin hakim olması için mücadele vermiş ve bu yolda bedel ödemiş, Kutlu bir davanın, bir partinin temsilcileriyiz. Amacımız şaibe tespit etmiş olduğumuz 126 sandıktaki oyların tamamının yeniden sayılarak seçmenlerin hür  iradelerinin sandığa en doğru ve hiçbir şüpheye mahal vermeyecek şekilde yansıtılmasıydı. Her ne kadar bu talebimiz ret edilmiş ve kafalarda soru işaretleri kalsa da adaletin verdiği karara saygı duyuyoruz. Belediye Başkanı olarak seçilen SP Adayını tebrik ediyoruz. 
 
 
“Ak Parti çatısı altında ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyoruz”
 
 
Bir buçuk aylık seçim kampanyamız sürecinde Recep Tayyip Erdoğan sevdalılarına, bizlerle birlikte yol yürüyen, destek olan, yanımızda yer alan Aziz Kahtalı hemşehrilerimize ve Teşkilatlarımızın her kademesinde görev yapan Dava Arkadaşlarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Ömür boyu bu arkadaşlarımızı unutmayacak ve birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Her ne kadar seçim sonucu arzu ettiğimiz şekilde sonuçlanmamış olsa da Aziz Milletimizin Ak Partimize ve şahsımıza vermiş olduğu her bir oy son derece kıymetlidir ve takdire şayandır. Bizler Milletimizin vermiş olduğu bu 18.447 oyun teveccühünün ve sorumluluğunun bilincinde olacak ve ona göre hareket edeceğiz. Milletimize layık olmak ve onlara karşı mahcup olmamak için bütün gücümüzle gayret edeceğiz.
 
 
Aziz milletimizin emrinde ve Ak Parti çatısı altında ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyoruz. Ak Partimize ve şahsıma oy veren ve gerekse de tercihlerini farklı adaylara kullanan tüm Kahta halkına en kalbi duygularımla teşekkür eder, saygılarımı sunarım”şeklinde konuştu.
 
 
 
Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Akel;Ciddi, bir, mücadele, verdik,
Yorumlar
Haber Yazılımı