Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 03:40 Bu haber 1276 kez okundu
 
Akel:AK Parti Milletin Bağrından Doğan Bir Siyasi Harekettir
GÜNDEM Haberi
 Akel:AK Parti Milletin Bağrından Doğan Bir Siyasi Harekettir

KAHTA SES HABER-AK Parti eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Ecz. Engin Akel, AK Parti’nin fakir fukaranın garip gurebanın bağrından çıkmış bir siyasi hareket olduğunu belirterek “Bizler milletin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak güzel örnekler ortaya koymalı ve milletimizin değerleriyle bütünleşmeliyiz "dedi.

 

AK Parti eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayı Ecz.Engin Akel, Ramazan ayında gerçekleştirdiği çat kapı iftar ziyaretleri ile orucunu vatandaşlarla açmaya devam ediyor.

 

Ramazan ayı başladığından beri İlçede, farklı mahallelerde her akşam bir eve iftar vaktinde çat-kapı ziyaretleri gerçekleştrdiklerini söyleyen Akel, “Ramazan paylaşmaktır ve paylaşmakta en büyük ibadetlerimiz arasında yer alır. Biz de vatandaşlarımız ile sofralarını, yemeklerini, dertlerini, sevinçlerini paylaşıp birlik ve beraberliği Ramazan ayının manevi atmosferinde yaşıyoruz ”dedi.

 

Gücünü milletinden alan ak Parti’nin her daim milletle olmaya devam edeceğini belirten Akel, ziyaretlerine ilişkin Kahta Ses Haber'e  yaptığı açıklamada;

 

"Çat Kapı İftar ziyaretleri” partimizin politikası ve uygulamasıdır. Nasıl ki Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Binali Yıldırım, Sayın Berat Albayrak vatandaşın sofrasına misafir oluyorlarsa bizlerde bu misyonu samimiyetle bizlere aktaran ve görev kılan AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek alıyor ve onun yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. En büyük sermayemiz, hemşerilerimizden gelecek hayır dualardır. İnsanımızla iftar açmak onlarla beraber olup sohbet edip sorunlarını dinleyip çare bulmaya çalışıp dertleşmek bizlere ayrı bir huzur veriyor.

 

“Siyasi bir beklentim yok”


Bizler komşusu aç iken tok yatan insanlar olamayız. İftar ziyaretlerini dört yıl ilçe başkanlığım yaptığım dönemde ve daha sonrasında da yaptım. Bugün siyasi bir beklenti ile yapıyor değilim. Zaten şereflerin en büyüğün almışım. Dört yıl ilçe başkanlığı yaptım, aday adayı olmadığım halde partim beni belediye başkan adayı gösterdi. Ben daha ne isteyebilirim ki partimden. Benim ve arkadaşlarımın gayesi gücümüzün yettiği kadar son yıllarda parti ile milletimiz arasında yaşanan kopukluğu tesis etmeye çalışmak. 


“Parti ayrımı da yapmıyoruz şovda yapmıyoruz”


Misafir olduğumuz vatandaşlarımıza bir aylık ihtiyacını karşılayacak kumanya ile gidiyoruz. Elimizde poşetlerle resim çekip paylaşmıyoruz. Gittiğimiz her yerde partimizi anlatıyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmamız gerektiğini ifade ediyoruz. Parti ayrımı da yapmıyoruz,şovda yapmıyoruz. Geçenlerde bir vatandaşımızın evine konuk olduk. Seçimde başka bir partiye oy vermiş. Kendisi söylemeseydi biz bilmiyorduk. Ekonomik durumu oldukça zayıf olan bir kardeşimizdi. Kâhtalı olan ve Kütahya’da ikamet eden bir vatandaşımız paylaşımımızı görünce bizi aradı. Bu aileye yardım etmek istediğini söyledi ve sağ olsun yardımda bulundu. İfade ettiğim gibi Ramazan ayı dayanışma ve paylaşma ayıdır. Bizler bu görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bunu tüm siyasi partilerimiz, belediye başkanlarımız, Kaymakamımız, kurum amirlerimiz yapmalı ”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Akel:AK, Parti, Milletin, Bağrından, Doğan, Bir, Siyasi, Harekettir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı