Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 01:05
 
AK Partili Vekiller Duble Yol Çalışmalarını İnceledi
GÜNDEM Haberi
AK Partili Vekiller Duble Yol Çalışmalarını İnceledi

KAHTA SES HABER-AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, duraklayan çalışmaların tekrar başladığı Kahta-Nissibi Köprüsü arası Duble Yol çalışmalarını inceleyerek,Kahta-Nissibi arası duble yolu yapımının 2019 yılı sonunda bitirilmesinin hedeflendiği söyledi.

 

AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat,Yakup Taş İl Başkanı Mehmet Dağtekin,ilçe Başkanı Bedir ve berebrindeki partililerle birlikte ağabeyi vefat eden AK Parti Mersin Milletvekili Haci Özkan’ın Kifiri köyündeki taziye ziyaretlerinin ardından duraklayan çalışmaların tekrar başladığı Kahta-Nisibi arası duble yol çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında saha şefinden bilgi aldı.


Kış ayları nedeniyle inşaatı duran yol için alacaklı olan müteahhit firmaya ödemenin gerçekleştirildiğini ve çalışmaların tekrardan hızlı bir şekilde başladığını belirten Aydın, Adıyaman’ın gelişmesine büyük katkı sunacak duble yol çalışmasını yakinen takip ettiklerini ve  2019 yılı sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.


Nissibi Köprüsünün açılmasıyla birlikte doğu-batı arasında çok önemli bir bağlantı kurulduğunu, yolun  hem bir ticaret yolu hem de kültür ve turizm yolu olacağını vurgulayan Aydın,“Kış sezonu ve ekonomik sıkıtılar nedeneyli çalışmaların duraksadığı Kahta-Nissibi arası duble yol çalışmaları tekrardan başladı. Kaliteli ve yüksek standartlarda yapılacak bu yolun tamamlanmasıyla birlikte Kahta-Nissibi arası mesafe düşürüldüğü gibi zaman ve yakıt tasarrufu sağlayarak ülke ekonomimize ciddi bir katkı sağlanacaktır. Ayrıca, Nemrut Dağı gibi turistik değerlerimiz ve inanç turizmi potansiyelimiz göz önüne alındığında ilimizin turizm ekonomisine de ciddi bir canlılık getirecektir”dedi. 

 

Kâhta – Narince – Siverek Yolu 1. kısım duble yol yapımı güzergahında 1 adedi farklı seviyeli, 13 adet döner kavşak, 238 metre uzunluğunda 6 açıklıklı Kâhta Köprüsü, 375,5 metre uzunluğunda 9 açıklıklı Yenişehir Viyadükü ve 310 metre uzunluğunda 7 açıklıklı Ballı viyadükleri yer alıyor.


Yüksek standartlarda, 2x2 şeritli ve bitümlü sıcak karışım kaplamalı olarak inşa edilen Nissibi – Narince – Kâhta arası yolun tamamlanarak hizmete girmesiyle yol mesafesi 9,2 kilometre kısalacak.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: AK, Partili, Vekiller, Duble, Yol, Çalışmalarını, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı