Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 23:57
 
AK Parti Seçim Sonucuna İtiraza Hazırlanıyor
SİYASET Haberi
AK Parti Seçim Sonucuna İtiraza Hazırlanıyor

KAHTA SES HABER-SP seçim zaferini gerçekleştirdiği kutlama etkinlikleri ile sürdürürken, resmi olmayan sonuca göre 319 oyla seçimi kaybettiği belirtilen AK Parti  İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunmaya hazırlanıyor.

 

AK Parti Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni, sandık müşahitlerinden gelen sonuç ile sandıktan çıkan oyların tutarsızlık gördüklerini belirterek yarın sonuca itiraz edeceklerini açıkladı.

 

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından ilk kez seçim sonuçlarına itiraz eden AK Parti,yarın bir kez daha İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunacak.

 

Sandık müşahitlerinden gelen sonuç ile sandıktan çıkan oyların tutarsızlık gördüklerini iddia eden AK Parti Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni, yarın sonuca itiraz edeceklerini açıkladı.

 

Tutarsızlık olduğunu iddia ettiği 2 adet "Belediye Başkanı Seçim Sandık Sonuç Tutanağını" sosyal medya hesabında paylaşarak açıklamada bulunan İlçe Başkanı Yeni, “Müşahitlerimizden gelen ıslak tutanak oylarla sandıktan çıkan oylar tutarsızlık gösterdiği açıkça görülmektedir. İlçe Seçim Kuruluna itirazlarımızı yarın itibariyle sunuyoruz”dedi.

 

AK Parti adayı Engin Akel ise Kahta Ses Habere yaptığı açıklamada,sandık sonuç tutanağındaki değerlerin tamamen çelişkili olduğunu belirterek," Şu anda 62 sandıkta çelişki tespit ettik.Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Gerekli hukuki sürecimizi şeffaf bir şekilde başlatıyoruz. İtirazımızı yaptıktan sonra ilgili hakim ve  tüm partilerimizin temsilcilerinin katılımında çelişki olan sandıklardaki oylar yeniden incelenip sayılacak.Seçime katılan tüm partilerimiz aynı taleple itirazda bulunabilirler.Bunun için bu durumu başka yerlere çekmeye gerek yok.Bu incelemeler sonucunda belki başka partilerin oyları artacak veya düşecektir"dedi.

 

Başkan adayı Akel,seçim sonucuna ilk kez itiraz bulunacaklarını ve bugüne kadar her hangi bir itirazda bulkunmadıklarını ifade etti.

 

Kesin olmayan sonuçlara göre seçimin SP adayı İ.Yusuf Turanlı 18 bin 713, AK Parti adayı Engin Akel'in ise 18 bin 391 oy ile sonuçlandığı,buna göre SP adayı İbrahim Yusuf Turanlı’nın rakibi AK Partili Engin Akel’e karşı seçimi 319 oy farkıyla kazandığı açıklanmıştı.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: AK, Parti, Seçim, Sonucuna, İtiraza, Hazırlanıyor,
Haber Yazılımı