Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 18:33
 
AK Parti Aday Adayı Aslan: Kahta 5’ten Büyüktür
SİYASET Haberi
AK Parti Aday Adayı Aslan: Kahta 5’ten Büyüktür

(K.S)-HABER MERKEZİ-AK Parti Kahta Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Aslan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın “dünya 5’ten büyüktür dediği gibi bizde Kahta 5’ten büyüktür diyoruz. Bizde aşiretçilik, beycilik falan yoktur ”dedi.


Kahta’da genç yaşta siyasete atılarak uzun yıllar Kahta siyasetinde yer alan,2 dönem AK Parti’de yöneticilik yapan ve 31 Mart 2019’da yapılacak belediye seçiminde AK Parti’den Kahta Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Mustafa Aslan, Kahta Ses Haber’e konuştu.


Uzun yıllar Kahta siyasetinde yer aldığını ve Kahta’nın sorunlarını ve çözümünü çok iyi bildiğini söyleyen Aslan, görev verilmesi durumunda oy kaygısı yaşamadan ilçenin ve ilçe halkının menfaatleri doğrultusunda atılması gereken adımları kararlılıkla atacağını söyledi.

 


Kahta’nın ve Kahta halkının AK Parti’nin değişim ve dönüşünden yeterince faydalanamadığını söyleyen Aslan, Kahta’nın bu değişim ve dönüşümden mutlaka faydalanmamız gerektiğini belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü;


“Uzun yıllardan beridir siyasetin içerisinde olan biriyim. Bugünlere kolay gelinmedi. Siz basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte Kahta’mızın sorunlarını birçok platformda dile getirdik. Sorunların çözümünde birlikte mücadele verdik. Kahtalıyım, Kahta sevdalısıyım ve Kahta’dan hiç bir zaman kopmadım. Kahta’nın sorunlarını iyi bilenlerden bir tanesiyim çünkü yıllardan beri sahadayım. Siyasetten hiç kopmadım.10 yıldan beri AK Parti’de aktif olarak siyasete devam ediyorum.”


“Kahta 5’ten büyüktür”


31 Mart’ta yapılacak belediye başkanlığı seçimi için aday adayı oldum. AK Parti’de aday adaylığı bir bayrak yarışıdır ve hizmet yarışıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın “dünya 5’ten büyüktür dediği gibi bizde Kahta 5’ten büyüktür diyoruz. Bizde aşiretçilik, beycilik falan yoktur. Biz, kim parti için Kahta için bir taş koyarsa onun yanında yer alırız ve onu destekleriz. Bizde “Ben” zihniyeti yoktur. Bizde “Biz varız” düşüncesi vardır. Kahta’mız bizler AK Parti ile başlayan hızlı değişim ve dönüşümden yeterince faydalanamadığımızı düşünüyorum. Bu değişim ve dönüşümden mutlaka faydalanmamız gerekiyor.  Belediyecilik bir kadro işidir, bir ekip işidir. Kahta’nın AK Parti’nin “AK Belediyecilik” anlayışı ile tanışması gerekiyor. Biz buna talibiz. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun. Ben tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Her biri birinden değerli arkadaşlarımız, kardeşlerimiz.”


“Gerginlik politikaları bir şey kazandırmadı”


Gerginlik üzerinde yıllardır politika yapıldı. Bu politikalar bizlere, halkımıza ve ilçemize bir şey kazandırmadı kazandırmayacaktır. Aday adaylığımı açıkladıktan sonra tüm aday adayı arkadaşlarımı teker teker ziyaret ettim ve kendilerine başarılar diledim. Kahta’nın sorunlarını kendi sorunlarımız gibi görmeyip sırf koltuk meselesi olarak görürsek bir yere varamayız. Bunu artık bilmemiz ve anlamamız lazım. Bu görev şahsımıza tevdi edildiğinde ilk önce belediyemizi kurumsal bir kimliğe kavuşturacağız. Liyakati esas alacağız. Kimsesinin siyasi görüşüne, partisine bakmayacağız. Üretken insanlarla birlikte çalışacağız. Eleştirinin başarıyı getirdiğine inan biri olarak eleştiriye açık olacağız.”

 


“Oy kaygısı yaşamayacağız”


Asla adamcılık yapmayacağız Halkımızın menfaatine olan konularda kararlı adımlar atacağız. Kaldırımlar boşaltılması gerekiyorsa boşaltacağız. Oy kaygısı yaşamayacağız, yapılması gerekeni ve yapmamız gerekeni yapacağız. Otopark sorununu otoparklar yaparak çözeceğiz. Gerekiyorsa yer satın alacağız. Bunlar yapılması gereken şeyler. Kahta birçok ilden büyük bir ilçe. Hala basit küçük şeyleri konuşuyoruz. Bu sorunları ilçemizin gündeminden çıkaracağız. Kahta’yı daha farklı Kahta’yı daha modern bir kent konumuna kavuşturacak projeleri konuşmamız lazım.”


“Kahta halkı en güzel hizmetleri hak ediyor”

 

Kahta teröre, şiddete prim vermeyen bir ilçe. Kahta 12 Eylül öncesi ve sonrası da teröre ve şiddete prim vermemiştir. Bir ilde bir ilçede çevre yolların olması lazım. Kahta’nın yeni çevre yollarına ihtiyacı var. Sanayi kavşağından yatılıya, Aşiyankent’in oradan da Baraj yoluna iki adet çevre yolu yapacağız. Kahta halkı en güzel hizmetleri hak ediyor. Şahsıma bu görev tevdi edildiğinde teşkilatmızla, milletvekillerimizle birlikte halkımızı hizmetler noktasında en güzel şekilde onura edeceğiz. Kahta’nın sahip olduğu zenginliklerden faydalanması için çalışacağız"şeklinde açıklamalarda bulundu.

Röportaj:Ziya Bozkurt

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: AK, Parti, Aday, Adayı, Aslan:, Kahta, 5’ten, Büyüktür,
Haber Yazılımı