Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 22:25
 
Afrin Şehidi Birinci Yıl Dönümünde Anıldı
BÖLGE Haberi
Afrin Şehidi Birinci Yıl Dönümünde Anıldı

KAHTA SES HABER-Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde YPG,PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen “Zeytin Dalı” Harekâtında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, şehadetinin birinci yılında mevlid-i şerifle anıldı. 

 

Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin Bölgesinde YPG,PYD/PKK ve DEAŞ mensuplarına yönelik yürütülen “Zeytin Dalı” Harekâtında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, şehadetinin birinci yılında Şehit Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ınSuvarlı Beldesindeki Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ve il protkolünün katılımında baba evinde düzenlenen mevlid-i şerifle anıldı.

 

Öğle namazına müteakip başlayan mevlit programında, Besni Müftülüğü görevlileri tarafından Kura’n-ı Kerim ve mevlidi şerif okunarak ilahiler seslendirildi. Vatanın mukaddesatı uğruna canlarını feda eden Uzman Çavuş Enes Sarıaslanve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.


Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Afrin Şehidi Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ın babası İmam Sarıaslan’ı telefonla arayarak başsağlığı ve sabır diledi. 


Mevlid sonrası şehidin babası İmam Sarıaslan’la sohbet ederek başsağlığı ve sabır dileyen Vali Aykut Pekmez, şehidin babasına kendilerine her an ulaşıp her konuda istek ve taleplerine hazır olduklarını ve yalnız olmadıklarını dile getirdi. 
Bu topraklar üzerinde huzurlu bir şekilde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduklarını belirten Vali Aykut Pekmez, “Vatanımızın ve milletimizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik hain saldırıları önlemek, sınırlarımıza yönelik tehditleri ortadan kaldırmak amacıyla kahraman ordumuz tarafından başlatılan ve milletimiz tarafından desteklenen Zeytin Dalı Harekâtında terör yuvaları tarumar edilmiş, istiklal ve istikbalimizi koruma konusundaki kararlılığımız dost-düşman herkese bir kez daha ispat edilmiştir. Vatanımızın birlik ve bütünlüğü ile bekasına yönelik kazanılan bu kutlu zaferde şehit olan Enes Sarıaslan kardeşimiz ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Biz devlet olarak şehitlerimizin hatıralarını inşallah ilelebet yaşatacağız”dedi. 

 

Şehit Uzman Çavuş Enes Sarıaslan’ınSuvarlı Beldesindeki baba evinde düzenlenen mevlit programına, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy ve eşi Ünzile Atasoy, Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Gürfidan, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Belediye Başkan Vekili Muhittin Büyük, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, ilçe yöneticileri, şehit aileleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, belde halkı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Afrin, Şehidi, Birinci, Yıl, Dönümünde, Anıldı,
Haber Yazılımı