Adıyaman,Karavan Park Rotasına Eklenecek Şehirlerin Arasında
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 13:30
 
Adıyaman,Karavan Park Rotasına Eklenecek Şehirlerin Arasında
Turizm Haberi
Adıyaman,Karavan Park Rotasına Eklenecek Şehirlerin Arasında

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), daha önce Türkiye'yi keşfetmemiş olan yabancı turistin ilgisini çekebilmek ve yeni bir turizm kaynağı oluşturmak için arasında Adıyaman'ında bulunduğu 36 ilde Karavan Park projesini hayata geçiriyor.

 

Karavan Park projesiyle Türkiye'ye gelen turistlerin, Türkiye'nin zenginliklerini keşfedebilmeleri için yalnızca bir şehirde değil, birçok şehirde gezerek konaklamaları sağlancak.

 

Türkiye genelinde belirlenecek 90 noktaya karavancılar için park alanları kurularak rotalar oluşturulabilecek. Proje kapsamında; karavan park alanlarında her karavan için 80 ile 100 metrekare park alanı, temiz su, atık su boşaltım yerleri, elektrik, çeşitli sosyal donatılar ve 7/24 saat gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağı alanlar yer alacak. 

 

MÜSİAD'dan yapılan açıklmada, Karavan Park projesiyle günlük ortalama 200 dolar harcayan 6 milyon turistin Türkiye'de  ağırlamayı hedeflendiği proje ile  turizm sektörünün içinden geçmekte olduğu darboğazdan çıkış noktasında, cansuyu olacağı vurgulandı.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman,Karavan, Park, Rotasına, Eklenecek, Şehirlerin, Arasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı