Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 16:00
 
Adıyaman Valiliği bayram tedbirlerini açıkladı!
Bölge Haberi
Adıyaman Valiliği bayram tedbirlerini açıkladı!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Adıyaman'da vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve vatandaşların istek ve şikayetlerinin zamanında değerlendirilmesi bakımından, Adıyaman Valiliği tarafından güvenlik tedbirleri  alındı.

 

Adıaman Valiliği Kurban Bayramı'nın huzur ve güvenlik içerisinde idrak edilmesi amacıyla aldığı tedbirleri kamuoyu ile paylaştı.

 

Adıyaman Valiliği tarafından yapılan açıklmada,alınan tedbirler şu şekilde ifade edildi;

 

"İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, Kurban Bayramı öncesi ve sonrası halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak ve rahat bir bayram geçirebilmeleri amacıyla ilimiz genelinde Asayiş ve Trafik yönünden en üst seviyede gerekli emniyet tedbirleri alınmış; Bayram öncesi ve süresince 462 trafik personeli ve 1.252 diğer birimlerden olmak üzere toplam 1.714 personel görevlendirilmiştir.

 

Görevlendirilen personelimiz, bayram öncesi ve süresince vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu çarşı merkezi, banka önleri, AVM ve alışveriş yapılan yerler ile hayvan pazarlarında dolandırıcılık, hırsızlık ve Covid-19'la mücadele tedbirleri başta olmak üzere ilimizin asayişi ve güvenliği için görev ifa edeceklerdir.

 

Şehir içi trafik denetimi ile ilgili olarak vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı kavşak ve sokaklarda gerekli trafik tanzimi ve düzeni yeteri kadar ekip yada personel ile sağlanacaktır. Trafik kazalarını asgari seviyeye indirmek amacıyla ilimiz sınırları içerisinde Emniyet Müdürlüğümüz tarafından geceli gündüzlü çalışan görevlilerimizce trafik tedbirleri arttırılmış, yapılan etkin denetimlerle sorumluluk Emniyet Müdürlüğümüzün sorumluluk alanında bayram öncesi, sırası ve sonrasında tedbirler sürecektir.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram geçirebilmeleri, istek ve şikayetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri ile birlikte olması muhtemel olaylara süratle müdahale edilebilmesi için Emniyet Müdürlüğümüzle irtibata geçilebiliecek 155 Polis İmdat ve 0416 216 48 85 nolu telefonlarının yanında  adiyaman@egm.gov.tr ve www.adiyaman.pol.tr e-posta adresleri halkımızın hizmetindedir."

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Valiliği, bayram, tedbirlerini, açıkladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı