Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 16:25
 
Adıyaman Protokolü Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
BÖLGE Haberi
Adıyaman Protokolü Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

KAHTA SES HABER-Adıyaman Valisi Aykut Pekmez öncülüğünde protokol üyeleri ve eşleri şehit ailelerini ziyaret etti.

 

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez beraberinde eşi Yeşim Pekmez, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Garnizon Komutanı Albay Hüseyin Gürfidan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve  protokol üyelerinin eşleri ile birlikte şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

 

İlk olarak 8 Temmuz 2017 tarihinde Bitlis il merkezinden Hizan İlçesine intikal esnasında bölücü terör örgütü mensuplarının daha önce yola tuzakladıkları EYP’nin infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üst Çavuş Recep İnce’nin Köseceli Beldesinde ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali Aykut Pekmez, şehidin babası Osman İnce ve ailesiyle bir süre sohbet etti.

 
Buradaki ziyaretin ardından Vali Aykut Pekmez ve beraberindeki heyet,  15 Nisan 2006 tarihinde Mardin Nusaybin’de bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er İmam Tan'ın Su Gözü Köyünde ikamet eden ailesini ziyaret etti.

 

Şehit İmam Tan’ın babası Abuzer Tan ve annesi Ayşe Tan’la sohbet eden Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez, aileye herhangi bir taleplerinin olup olmadığını sordu.

 

Gerçekleşen ziyaretlerde Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez, şehit aileleriyle bir süre sohbet ederek yakın ilgi gösterip, herhangi bir taleplerinin olması durumunda şehit ailelerine kapılarının  sonuna kadar açık olduğunu ifade etti.

 

Vatanımızın birlik ve bütünlüğü uğruna fedai can eden kahraman şehitlerimizin devletimizin ve milletimizin en kıymetli emanetleri olduğunu belirten Vali Aykut Pekmez, “Şehitlerimiz en kıymetli değerlerimizdir. Onların anneleri, babaları, eşleri, çocukları bizim emanetlerimizdir. Aziz şehitlerimizin ailelerine devletimizin tüm kapıları daima açıktır. Ben de ailemle birlikte her zaman, her fırsatta şehit ailelerimizle bir araya gelmeye çalışıyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıklarını asla unutmayacağız ve onların aziz hatıralarını daima yaşatacağız. Şehitlerimiz mertebelerin en yücesi olan şehadet mertebesine erişmiştir. Vatanı, milleti ve bayrağı için şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz”dedi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Adıyaman, Protokolü, Şehit, Ailelerini, Ziyaret, Etti,
Haber Yazılımı