Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 17:47
 
Adıyaman’ın Temel Sorunlarına Neşter Vurulacak
BÖLGE Haberi
 Adıyaman’ın Temel Sorunlarına Neşter Vurulacak

Adıyaman’ın Temel Sorunlarına Neşter Vurulacak


Adıyaman’ın en önemli sorunlarının başında gelen trafik-ulaşım, çevre ve katı atık yönetimi ile ilgili problemleri ortadan kaldırmak için kolları sıvayan Belediye Başkan Dr.Süleyman Kılınç,davet ettiği Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Özbey Adıyaman’a geldi.

 


Ankara’da faaliyet gösteren Özülkü Şehircilik Şirketi adına çalışmalarını yürüten ve bu konuda ciddi çalışmaları olan Prof. Dr. Mahmut Özbey ve Şehir Plancısı Mustafa Gürdal, Belediyesi Meclis Salonunda Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katılında düzenlenen toplantıda Adıyaman’ın en önemli sorunlarının başında gelen trafik-ulaşım, çevre ve katı atık yönetimi ile ilgili problemleri masaya yatırıldı.


Slaytlar eşliğinde gerçekleştirilen toplantıda Adıyaman’ın ulaşım anlamındaki problemleri için çözüm önerilerini katılımcılarla paylaşan Prof. Dr. Özbey, ulaşımın yanında çevresel sorunları ortadan kaldırma ve proje çalışması sürdürülen Katı Atık Tesisi konusunda da yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.


Toplantı sonunda bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman Belediyesi olarak kentin en önemli sorunları üzerinde hassasiyetle çalıştıklarını dile getirerek, uzmanlarında desteğiyle bu sorunları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: , Adıyaman’ın, Temel, Sorunlarına, Neşter, Vurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı