Adıyaman'da kentsel dönüşüm başlıyor
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 13:05
 
Adıyaman'da kentsel dönüşüm başlıyor
Bölge Haberi
Adıyaman'da kentsel dönüşüm başlıyor

Adıyaman'da geniş kapsamlı ilk kentsel dönüşüm yapılacak 8,5 hektarlık alanda sondaj ve jeolojik zemin etüt çalışması başlatıldı.

 

Cumhurbaşkanlığı kararı ile ‘acele kamulaştırma kararı’ alınan Adıyaman’daki 8,5 hektarlık kentsel dönüşüm alanında zemin etüdü sondajlarına başlanıldı.

 

Bakanlar Kurulu tarafından olası bir depremde riskli bölge olarak ilan edilen Adıyaman’da daha önce açıklanan 41 hektarlık kentsel dönüşüm alanının ilk etabı olan 8,5 hektarlık alan için ‘acele kamulaştırma kararı’ alan Cumhurbaşkanlığı’nın adlığı karar sonrası çalışmalar hızlandırıldı.

 

TOKİ tarafından yetkilendirilen GEDAŞ firması tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında belirlenen alanda zemin etüdü sondajlarına başlanıldı. Toplamda 63 sondajın yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç, yetkililerden bilgi aldı.

 

Başlatılan çalışmalar hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Kılıunç, “Kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulunduk.İlk etap zemin etüdleri için sondaj çalışmalarına başlanıldı. Sağlıklı, güvenli ve modern yapılarla model bir il oluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (EGH) - KAHTA SES GAZETESİ Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman'da, kentsel, dönüşüm, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı